Wymarzone wakacje na Costa Brava i nie tylko

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z określonym wyprzedzeniem albo nastawić się od razu na oferty last minute konkretnych biur podróży. Hiszpania kojarzy się w wielu wypadkach z tańcami flamenco, wspaniałymi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute (zobacz: chiny last minute) wcale nie musi okazać się droga, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech – to najtrafniejsza opcja dla ludzi młodych spragnionych spokojnego odpoczynku na plaży, jak również okazji do nietuzinkowych wypadów.

Wybrzeże słońca leżące w Andaluzji daje podróżnym dużą liczbę kurortów wypoczynkowych, niezapomnianych plaż, a także klubów. Znajduje się tam wiele rozpoznawanych w świecie kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się ,jak również długich spacerów po plaży, można odwiedzić jaskinię w Nerja. Gigantyczne stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, a także pozwolą ustrzec się przed zbyt szkodliwą dawką intensywnego słońca. Chcesz spędzić wakacje w ciepłym miejscu? – czytaj więcej.

Innym intrygującym regionem, z którym naprawdę warto się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje na Costa Brava to niezapomniana możliwość do wypoczynku. Obszar turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż do samej granicy z Francją. Blanes to wybitnej urody miasteczko.

Uzyskanie kolejnych wiadomości na podnoszony tu temat jest dla Ciebie sprawą pilną? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link i tam zdobądź więcej info (https://www.osadanaochodzitej.pl/oferta).

Dawniej port dla kutrów rybackich, dziś istotny kurort wypoczynkowy położony obok bardzo rozległej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć malownicze wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes i Lloret del Mar, osławionym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to wspaniałe miejsce na wakacje costa brava.

W zimie dobrze jest z kolei udać się do niewielkiego państewka, Andory przylegającej do granic Hiszpanii. Kraina całkowicie pokryta górami jest istnym rajem dla zawodowych, jak i początkujących narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na terenie Andory znajdują się dwa bardzo istotne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord. Na prawdziwych amatorów białego szaleństwa czekają tu zadbane, bardzo długie trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne wyrwirączki. Odrębne możliwości ,a także udogodnienia zaplanowano rzecz jasna dla miłośników snowboardu. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, kraj ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem równie przystosowanym do zimowych szaleństw jest ważny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o różnym poziomie trudności razem mają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wyśniony odpoczynek to zdecydowanie świetne połączenie. Na narty do Livigno da się wybrać się nawet w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg nie topnieje przez bardzo długi czas, leży w rejonie nawet aż do połowy kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *