Najpopularniejsze kraje na urlop

Kiedy trzeba by było stworzyć przegląd najchętniej wybieranych przez mieszkańców naszego kraju krajów turystycznych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.

Wakacje w Costa Del Sol

Źródło: iiimillenium.pl

Generalnie każde większe biuro turystyczne posiada jakieś wycieczki w te państwa w lato 2013 (wycieczki w lecie Orlica). Prosto jest wskazać, z jakiego powodu akurat te państwa zdobyły tak wielką popularność. Popatrzmy na największe zalety aktualnych mocarstw turystycznych.

Polacy, którzy nie zamierzają przeznaczać majątku na spędzenie miłych wakacji, chętnie wykupują last minute do Egiptu. Ten pustynny kraj jest znany z ogromnej liczby miejsc, które każdy gość musi ujrzeć. Najpopularniejszym punktem są naturalnie Piramidy w Gizie, ale my zalecamy turystom zobaczenie tych miejsc, które nie są tak mocno ograne. Warto odwiedzić różnorakie muzea historii oraz zejść z doświadczonym przewodnikiem do piwnic zabytków, które nie są tak mocno zadeptywane przez gości z całego globu. (Wycieczki – odwiedź nas – po Egipcie) O ile wybieracie last minute do Egiptu tylko po to, by pobyczyć się na plaży, to państwo gwarantuje wam wiele cudownych plaż nad pięknym morzem.

Kobieta, plaża

Autor: Apis Natural Cosmetics
Źródło: Apis Natural Cosmetics

Wycieczki do Grecji, mimo obecnego tam kryzysu ekonomicznego, są cały czasniezwykle popularne. Nie ma się co dziwić, wszakże w tym państwie można ujrzeć sporo pamiątek po dawnej świetności cywilizacji helleńskiej. Punktem obligatoryjnym są naturalnie Ateny, cudownie położona stolica państwa. (Wycieczki po Turcji) Trzeba zobaczyć również pola słynnych bitew, a zwłaszcza Termopile. Morze w rejonie wysp greckich jest zjawiskowe, fajnie jest się udać na wspaniały rejs statkiem.

Wakacje w Turcji to może być wyjątkowe przeżycie. W tym państwie też można ujrzeć wiele pozostałości z czasu potęgi cywilizacji helleńskiej, gdyż Grecy budowali osady na riwierze półwyspu. Największą atrakcją dla przyjezdnych z całego globu są ruiny Troi, czyli zamku, którego zdobycie zostało opiewane w słynnej Iliadzie. Trzeba bezdyskusyjnie zwiedzić też stolicę Turcji, która nęci przyjezdnych masą atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *