Jak ciekawie zaaranżować łazienkę?

Urządzenie jadalni czy kuchni to nic przy problemie, jakim okazuje się wyposażenie łazienki. Dzieje się tak dlatego, bo łazienka musi być funkcjonalna i wygodna. Sęk w tym, jak połączyć utylitaryzm z utrzymaniem przestronności, nikt nie chce tłuc się o sprzęt odwiedzając nocą ten przybytek.

łazienka

Autor: Internity
Źródło: Internity

Dodatkowo wysoka funkcjonalność może nieść ryzyko zbytniego minimalizmu, co spowoduje, że łazienka stanie się miejscem zimnym i nieprzytulnym. Jest też problem oświetlenia Wybrać sporą jasność czy też na sączące się skądś intymne światło? Jak rozwiązać te dylematy? Kliknij tutaj – nowy salon łazienek – zobaczysz – w Poznaniu.

To niestety twoja, osobista decyzja. Wybór może zależeć od koncepcji pozostałych części mieszkania, ale możliwe jest też postawienie na awangardowe zmiksowanie stylów. Zobacz: pokój dzienny i kuchnia stworzone w ultra użytecznej formie, z dominacją metali, bieli i szkła, za to sypialnie i łazienki pomyślane jako komfortowe miejsca z dużą ilością letnich kolorów, puchu i łagodnych krawędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest również pośrednia droga, to znaczy wyposażenie łazienki w na raz użytecznym jak i cieszącym oko stylu retro. Czemu by nie kupić sobie miedzianej umywalki i ogólnej armatury w manierze prosto z XIX wieku? Uwierzcie mi, bidety też potrafią być małym dziełem sztuki…

Ostatni problem pojawia się w dylemacie – wanna czy prysznic (hiperłącze)? Oczywiste jest, że prysznic daje oszczędność miejsca i wody. Lecz przestronna wanna również wykazuje całą masę mocnych stron, zwłaszcza, jeśli posiadamy dzieci. A nie chciałbyś się wyluzować w gorącej kąpieli z lekturą po długim dniu pracy… Ciekawym rozwiązaniem są wanny narożne, zastępujące zwyczajne owalne: Nieustannie popularne zostają kafelki mozaikowe, jako uwieńczenie całości wykończenia z wanną w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *