Lampy do domu

Polacy obecnie często zdają sobie sprawę jak istotną rolę w wyglądzie wnętrza pełni dobrze dobrane oświetlenie. Światło może podkreślić kształt elementu, dodać mu charakteru i w sposób delikatny poprawić widoczność w pomieszczeniu. Istotna jest w tym przypadku temperatura oświetlenia, oraz lokalizacja jego źródła. Żarówki o neutralnym kolorze światła są na dzień dzisiejszy ciężko dostępne, wybiera się więc świetlówki, oświetlenie halogenowe i energooszczędne oświetlenie LED. Najbardziej korzystne efekty w ozdobnym oświetlaniu domu można uzyskać się przy odbiciu światła od sufitu bądź ściany. W celu uzyskania takiego efektu, stosuje się więc wszelkiego rodzaju lampy.

Światło może relaksowaćPokój dzienny powinien być pomieszczeniem, gdzie można odpocząć po pracy – przykładowo przy czytaniu książki.

Dwie lampy

Źródło: http://www.flickr.com

Znaczące jest więc, żeby światło nie było ostre i miało przyjazną, naturalną barwę. Dla osiągnięcia takiego rezultatu, wykorzystuje się parę lamp o zróżnicowanej temperaturze światła – przykładowo stosowane na przemian światło żarowe i ledowe. Projektując kinkiet (zobacz idź tutaj) salonu , warto kupić lampę o niskiej mocy, z plastycznym ramieniem, bądź skierowaną ku dołowi – tak, żeby można było oświetlić nią książkę. Światło niekiedy działa odprężająco również w łazience – właściwie dopasowane plafony mogą w przyjemny sposób urozmaicić romantyczną kąpiel z partnerem. W łazience nie jest potrzebne mocne światło, oświetlenie łazienkowe nie może być więc zbyt ostre i rażące. W miejsce jednej, mocnej lampy, warto zamontować parę o niższej mocy i ciepłej temperaturze.

Silne światło do precyzyjnej pracyWszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja, przyda się mocne oświetlenie. Takich pomieszczeń w domu nie ma baroświetlenie (zobacz nasze linki) należą do nich: garaż samochodowy, pracownia i kuchnia. Lampy kuchenne >> są bardzo ważną częścią oświetlenia wnętrz, powinny emitować silne, punktowe światło o zimnym kolorze. W tego rodzaju warunkach przygotowywanie potraw, zwłaszcza przygotowywanie mięsa jest znacznie mniej kłopotliwe, niż przy zwykłym oświetleniu. Lampy w kuchni można dla lepszego efektu wizualnego wmontować w meble kuchenne, na przykład powyżej blatu do przygotowywania potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *