Bądź swoim własnym projektantem czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.

Każda z pań niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać modnie i przede wszystkim niepowtarzalnie. Nie każda z nas może sobie także pozwolić na kreację od popularnego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać pięknie i oryginalnie niskim nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest prosta – skupić się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą zwykłą sukienkę. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, kolorowych wstążek, cekinów a także z metalu i drewna. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich mini arcydzieł ale także idealny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w oryginalny sposób.

Wspaniałe rękawiczki nie tylko na niepogodę

Pierwszą propozycją ozdobienia banalnego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich piszemy, to rękawiczki bez palców, które były znane już w XVIII w. a które obecnie mają swój modowy come back. Mitenki mogą być koronkowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, piórka, wstążki czy cekiny aranżując własną kompozycję. Gdy mamy już ciepłe i piękne mitenki czas zastanowić się nad biżuterią. Idealnym rozwiązaniem będzie własnoręczne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy tkanin. Piękny i oryginalny wygląd na pewno zagwarantują nam kolczyki z modeliny. Pozytywną cechą takiej ozdoby jest brak ograniczeń – możemy ulepić to wszystko, co tylko zechcemy mieć zawieszone na uszach zaczynając od mikroskopijnych torcików po ukochane zwierzaki czy bohaterów z bajek.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Bardzo dużą popularnością darzone są wizerunki znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na kolczykach. Mało z nas wie, że biżuterię z takim motywem możemy wykonać samodzielnie. Technika ta nazywana jest decoupage. Kolczyki decoupage możemy stworzyć z dowolnego materiału – metalu, szkła czy fragmentu plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z papieru czy wstążki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Samodzielne wykonanie ozdoby to idealny sposób na niecodzienny styl i ożywienie banalnej kreacji. Nie wymaga to ani dużych nakładów finansowych ani wielkich umiejętności manualnych, do ich wykonania wystarczy pomysł i chęci. decoupage – akcesoria w sklepie dekupaż decoupage sklep sosenka

Źródło: Artillo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *