W jaki sposób zaoszczędzić na IT w swojej firmie?

Ostatnimi czasy bardzo modne jest cięcie kosztów. To oczywiście ma dużo sensu, ponieważ to pewnie żadna tajemnica, iż taka firma, która chce ciągle być na powierzchni nie powinna szastać gotówką. A zresztą prawda jest taka, że kiedy nie widać zbytniej różnicy, to bez wątpienia przepłacanie nie jest w porządku. Chcę teraz napisać nieco odnośnie oszczędzania na usługach IT u siebie w firmie. Np. doskonałym rozwiązaniem są usługi IAAS. Należy wiedzieć, że taka usługa znacząco ogranicza nasze wydatki. I o to właśnie chodzi!

Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju usługi infrastructure as a service być może nie są zbytnio rozpowszechnione, lecz w szczególności w takich największych miastach w Polsce na spokojnie natrafimy na sporo firm świadczących tego typu usługi. Początkowo w istocie możemy być zagubieni, ale później IAAS nie będzie takim pojęciem, które będzie miało akurat przed nami jakieś tajemnice. Co do tego dosłownie wszyscy przedsiębiorcy nie muszą mieć jakichś wątpliwości…

Jednakże nie tylko usługi IAAS są czymś co może zapewnić naszej firmie duże oszczędności. Doskonałym rozwiązaniem jest również wynajmowanie infrastruktury IT. Wcale nie jest powiedziane, że infrastruktura we wszystkich przypadkach musi być przez nas kupiona! Mamy możliwość wynająć infrastrukturę. I należy otwarcie napisać, iż wynajem infrastruktury IT gwarantuje całkiem spore oszczędności. Zwróć na to należytą uwagę, bo przecież infrastruktura informatyczna jest dużym wydatkiem finansowym. Choć to tak naprawdę zależy od typu firmy.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Dobrze, ale to chyba jeszcze nie wszystkie? Naturalnie istnieją jeszcze inne interesujące alternatywy.

Weźmy choćby w rachubę prowadzenie swojej strony, a może raczej strony firmy. W końcu bardziej ekonomicznym wyjściem jest robienie aktualizacji serwisu internetowego firmy samodzielnie. Za wszystkie zmiany należy płacić, więc kiedy samodzielnie zabierzemy się za to, zapewne będziemy w dużo lepszej sytuacji finansowej. A więc w owym przypadku najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest CMS – dzięki CMS-owi możemy bez kłopotu robić różnego rodzaju zmiany na witrynie. Nawet kompletny laik może radzić sobie z obsługą systemów zarządzania treścią. Czyli jak dobrze widać, w zasadzie oszczędzanie na usługach typu IT wcale nie jest uciążliwe. To godne zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *