Oświetlenie mieszkania i biura – lampy biurkowe,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Tymczasem inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. Jak sobie uprościć trudne zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy te same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?

Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest małe, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach.

lampa stojąca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie lampy do przedpokoju —> zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Właściwe oświetlenie pomoże przygotować bardzo dobre posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli ukazać całą jego urodę. Możemy wszędzie ulokować lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które tworzą oświetlenie salonu (lampy wiszące bądź sufitowe). Ale możemy też każde pomieszczenie urządzić całkowicie różnorodnym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju oraz oświetlenie salonu.

Apdmarket.pl - lampy

Źródło: Apdmarket.pl

Planując oświetlenie domu, musimy również zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie ważne jest oświetlenie zewnętrzne . Znajdujące się na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko urozmaicić wygląd domu, ale także zabezpieczyć go przed rabunkiem. Lepiej oświetlony dom szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo domowników i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu bardzo dobrym pomysłem, gdyż pozwalają oszczędnie korzystać z energii elektrycznej. Z kolei zaopatrzony w oświetlenie ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może być dla nas doskonałą odskocznią po pracy.

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro na mieście, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są za każdym razem takie same. Aby nam się dobrze pracowało, lampy biurowe muszą dawać odpowiednią jasność – w podobny sposób w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Intensywność światła w biurze, gdzie stale pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy dopasowywać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampy biurkowe). W dodatku dla celów dekoracyjnych w biurze należałoby ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Uzupełnieniem oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz oczywiście dyskretne i dogodne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze warto też pamiętać o tym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na interesantach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *