Audyt IT w przedsiębiorstwie

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno każd, kto ma przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, czym jest audyt rachunkowy. Mniej popularnym typem kontroli są audyty IT. W dzisiejszych czasach w zasadzie każda działalność posiada rozbudowaną infrastrukturę komputerową złożoną z stacji roboczych, serwerów i pajęczyny powiązań wewnętrznych. Pieczę nad tym obszarem zwykle oddaje się w ręce wyspecjalizowanych informatyków.

Intrygują Cię zaprezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to fantastycznie – dajemy specjalnie dla Ciebie dostęp za darmo (https://waliduda.pl/zakres-uslug/odszkodowania) do kolejnej witryny.

Kontrolowanie infrastruktury informatycznej to niełatwe zadanie, więc trzeba od czasu do czasu opłacić zawodowców z zewnątrz, którzy upewnią się, czy całość działa tak jak należy. Na tym właśnie się zasadzają audyty IT. Przeprowadzanie regularnych i skrupulatnych kontroli systemów informatycznych jest szczególne ważne w sytuacji, gdy firma dysponuje wrażliwymi danymi, które muszą za wszelką cenę pozostać bezpiecznie. Przykładem takiej działalności jest jakakolwiek instytucja finansowa. Specjaliści prowadzą audyt, kontrolując, czy sprzęt informatyczny spełnia powszechne standardy, określane przez normy (np. COBIT).

Rozsądnym rozwiązaniem, które uczyni, że system komputerowy firmy będzie wydajny i bezpieczny, jest profesjonalny outsourcing IT. Oznacza to oddanie obsługi komputerów w ręce specjalistów z zewnętrznej firmy, która oferuje usługi dla innych. Zatrudnienie zespołu zewnętrznego to oszczędność czasu – nie trzeba trwonić godzin na rekrutacji ludzi z anonsów. No i rzecz jasna masz pewność, że nad maszynami piecze mają zdolni ludzie.

Kolejnym wartym uwagi sposobem na zwiększenie sprawności firmowych serwerów jest konsulting IT, polegający na opłaceniu zespołu specjalistów, którzy powiedzą, jakie modyfikacje można przeprowadzić, by usprawnić infrastrukturę IT. Modyfikacją, która jest zwykle polecana przedsiębiorstwom, jest tzw. wirtualizacja serwerów, czyli stworzenie na jednej maszynie kilku osobnych serwerów. Tak można zrewidować budżet działalności, nie nabywając kolejnych, nietanich w utrzymaniu maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *