Gościmy znajomych u siebie

Nasz dom to nie jedynie miejsce, gdzie wypoczywamy po ciężkim dniu pracy. Jeżeli mamy mnóstwo znajomych może bardzo łatwo stać się miejscem spotkań towarzyskich. Umawianie się w centrum, w modnych kawiarniach, dawno już wyszło z mody. Obecnie w dobrym tonie jest zaprosić przyjaciół do własnego domu na kawę parzoną po turecku oraz domowe wypieki. Jest to wyjątkowo pozytywny zwyczaj. Nie tylko umacniamy więzi, ale też sporo na tym oszczędzamy.

Odnowiony stolik

Autor: patti haskins
Źródło: http://www.flickr.com/photos/pattipics/414813507/sizes/o/
Gdy chcemy gościć u siebie przyjaciół, należy właściwie urządzić nasze wnętrza. Idealnym miejscem do takich spotkań jest pokój dzienny. To nasze najbardziej reprezentacyjne wnętrze, stąd też spróbujmy zrobić co w naszej mocy, aby właśnie ten pokój wyglądał perfekcyjnie. Możemy go zaaranżować na mnóstwo różnych sposobów. Dla miłośników klasycznych wnętrz są tradycyjne narożniki oraz stylowe meble w stonowanych barwach. Jeśli wolimy nowocześniejsze wnętrza,zdecydujmy się na mocne kolory, gładkie powierzchnie i zaskakujące formy. Można także urządzić pokój dzienny w przedwojennym stylu. Ten pomysł znalazł niedawno wyjątkowo wielu zwolenników. Lata międzywojenne były zawsze synonimem subtelnej elegancji, stąd też z rozrzewnieniem powracamy do tamtej epoki i staramy się odrestaurować ten czarujący klimat w swoim mieszkaniu.
 
Zapraszając gości do domu, musimy zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Na wieczorne spotkanie wspaniale nadają się specjalne stoliki kawowe. Świetnie będzie się na nich prezentował nasz najlepszy serwis. Przykryjmy stół koronkową serwetą, ustawmy wazon z kwiatkami i już możemy się poczuć jak w najlepszej kawiarni na mieście.

A kiedy przyjdzie słoneczna aura, a my posiadamy balkon (może zainteresują Cię także konstrukcje balkonowe), jak najbardziej możemy właśnie tam zapraszać znajomych. Na rynku możemy kupić mnóstwo mebli na balkon oraz innych przedmiotów, którymi można udekorować nasz przytulny ogródek. Zasadźmy w dekoracyjnych doniczkach sezonowe kwiaty, a w skrzyniach aromatyczne zioła. Przyjęcie w takiej scenerii musi być udane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *