Sklep z łóżkami

Sklepy z meblami często specjalizują się w konkretnym typie mebli. W ten sposób na terenie całego kraju utworzono dużo placówek z akcesoriami do salonu, do kuchni czy do sypialni. Te ostatnie, oprócz stolików nocnych, szafek i komód, oferują bardzo bogatą gamę łóżek i materaców. Wybór właściwej ramy łóżka i właściwego materaca to niezwykle poważne zadanie. Różnią się one w znacznym stopniu, a rozpiętość kosztów również bywa znaczna. Oferowane są zarówno ramy z metalu, sklejki ale i z egzotycznych i kunsztownie zdobionych gatunków drewna egzotycznego. W jaki sposób więc wybrać właściwe łóżko?

Wybór idealnej ramyDo sypialni dwojga ludzi, co raczej oczywiste, dobrze jest wstawić łóżko podwójne. Podczas kupna warto zwrócić uwagę na odporność ramy łóżka. Nie jest wskazane nabywanie ram z niedrogich tworzyw drewnopochodnych. Nie każdemu może też odpowiadać zimna, metalowa rama. Najchętniej kupowaną ramą jest więc rama z drewna.

łóżka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

W zależności od wykorzystanego rodzaju drewna, ceny mogą sięgać od tysiąca pięciuset złotych do nawet pięciu tysięcy złotych. Górna granica może być wyższa, gdy chce się kupić łóżko zdobione rzeźbieniami. Łóżka podwójne potrzebują odpowiednio szerszego materaca, który także ma odpowiednio wyższą cenę. Należy więc o tym pamiętać, planując zakup łóżka. Materace, zależnie od stopnia twardości, wykorzystanego materiału i wierzchniej warstwy bywają równie drogie, co ramy. Nierzadko można zobaczy bowiem materace warte ponad tysiąc złotych. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest wybrać się do sklepu i przetestować materac (zobacz materace dziecięce) wraz z partnerem.

Do pokoju dla dzieci
Każde dziecko marzy o łóżku piętrowym. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli ma się tylko jedną pociechę. Producenci łóżek dziecięcych skonstruowali ogromnie przydatny mebel, czyli łóżko piętrowe z biurkiem. Umożliwia to zaoszczędzenie bardzo dużo miejsca w pokoju dziecka . W tego rodzaju łóżku pojedyncze miejsce do spania znajduje się u góry, z kolei pod spodem mieści się biurko, gdzie pociecha może odrabiać lekcje. Takie rozwiązanie pozwala więc połączyć przyjemność spania na łóżku piętrowym, z praktycznymi zastosowaniami, jakie daje biurko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *