Letnie wędrówki po górach

Lato to okres, kiedy większość ludzi wybiera się na wypad urlopowy. Te dwa tygodnie mają naładować nam baterie na następne miesiące spędzone w pracy. Są osoby, które nie chcą spędzać wakacji inaczej, jak tylko na kocu, nad lazurowym jeziorem z drinkiem w ręku. Ale są i tacy szaleńcy, dla których to mordęga. Oni wolą aktywny wypoczynek, choćby w górach.

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Gdy wybieramy się na urlop w górach nie możemy zapomnieć o tym, by trasę wędrówki dobrać do naszych umiejętności. Jeśli zaczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie wybierajmy się na najtrudniejsze szczyty wysokich gór eksponowanymi szlakami. . Na terenie Polski mamy przepiękne góry, w których znajdziemy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urokliwych szlaków. Na wędrówkę po górach trzeba również odpowiednio się spakować.

Co zabrać?Jeśli chcemy wędrować po górach w stylu „ze schroniska do schroniska” bez ustalonej „bazy wypadowej” to pamiętajmy, że wszystkie rzeczy, które zabierzemy będziemy cały czas nosić na plecach. Dlatego też podstawą górskiego ekwipunku powinien być plecak. Musi być odpowiednio pojemny i dobrze dopasowany do naszego ciała. Nie może nigdzie obcierać pleców i ramion, powinien mieć pas biodrowy i piersiowy i wygodne, szerokie szelki. Doskonałej jakości są plecaki The North Face – poleca je wielu górołazów.

Bardzo ważne są świetnej jakości buty. Powinny być nie tylko bardzo komfortowe w noszeniu, ale też mocne, odporne na wilgoć i mocno trzymające stopę i kostkę. To niezwykle istotne, bo o skręcenia w górach nietrudno.

Przede wszystkim bezpiecznieNie wolno zapominać, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na każde wyjście zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę. Wszystko może się zdarzyć, może zmierzch zastanie nas po drodze, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię – należy być na to przygotowanym.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://e-militaria.pl/plecaki-mil-tec-486) opisującym pokrewne treści. Są tak samo fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Pamiętajmy by spakować także ubranie chroniące od deszczu – wystarczy mała i lekka peleryna. Warunki pogodowe w górach zmieniają się bardzo szybko i nawet gdy wychodzimy na szlak przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz.

Górskie wędrówki to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. jeśli tylko będziemy odpowiedzialni i dobrze się przygotujemy będziemy tego rodzaju urlop wspominać przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *