Miniremont – małe zmiany, duży efekt!

letnie miesiące to doskonały czas, by przeprowadzić w mieszkaniu remont. Jest cieplej, zatem świeżo malowane ściany wysychają szybciej. Dni trwają dłużej, więc ekipa remontowa ma możliwość dłużej działać przy świetle słonecznym. Również nastrój zwykle mamy lepszy w czasie lata, więc z większą chęcią dokonujemy zmian wkoło siebie.

Aby odmienić mieszkanie, wcale nie musimy przeprowadzać wielkiego remontu. Czasem wystarczy zmienić wystrój. Nowe meble czy dodatki wystarczą. Nawet tak niewielka rzecz, jak zmiana firanek lub zakup dekoracyjnych pokrowców na fotele potrafi całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Jeżeli mamy niewielki pokój dobrze jest zastanowić się nad zawieszeniem lustra, które optycznie go powiększy. Również pomalowanie zaledwie jednej ściany na intensywny kolor da takie wrażenie.

Najważniejszy jest ład

Salon, system regałów 2SEE

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Przy małej przestrzeni szczególnie istotna jest organizacja. Każdy przedmiot leżący na podłodze odbiera nam przestrzeń. Dlatego też dobrze jest pamiętać o tym, żeby nie zastawiać niepotrzebnie pokoju. Wszystkie rzadziej używane przedmioty trzeba umieścić w szafach. Do eksponowania ozdobnych drobiazgów czy książek idealnie nadają się półki, które możemy zamontować nawet wysoko pod sufitem. Nie będziemy wtedy odczuwali wrażenia zagracenia pokoju.

Graj w kolory

Istotne jest także, żebyśmy zwrócili uwagę na odcień i fakturę ścian. W małych wnętrzach dobrze sprawdzają się jasne barwy z intensywnymi elementami. Nie warto przemalowywać wszystkich ścian na przykład na kolor różowy, bo odniesiemy wrażenie zamknięcia w pudełku. Jednak, kiedy pomalujemy wnętrze przykładowo na kolor jasno kremowy, a tylko jedną ścianę na intensywny turkus otrzymamy doskonały efekt.

Jeśli chcemy urządzić nieduże wnętrze, powinniśmy się kierować zasadą „mniej znaczy więcej”. Nie oznacza to oczywiście, że musimy żyć w pustym mieszkaniu. Najistotniejsze jest spokojne przemyślenie do czego dane pomieszczenie ma przede wszystkim służyć i zorganizowanie przestrzeni pod tym kątem. Powinniśmy też raz na jakiś czas robić przegląd wszystkich naszych rzeczy.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis (https://www.z-nami.eu/), który zapewne w całości Cię wciągnie, ponieważ dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Gdy czegoś nie używamy, to znaczy że nie jest nam potrzebne i najlepiej się tego pozbyć. Wówczas możemy być pewni, że będzie nam się dobrze mieszkało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *