Wspaniała biżuteria na lato

Za oknami cudowne lato, chodzimy w powiewnych, delikatnych sukienkach i sandałkach. Słoneczny klimat wszędzie dokoła. Idealnym dodatkiem do letnich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Najczęściej ma bardziej zabawny charakter, jest bardziej kolorowa i co najważniejsze – każdy przedmiot jest niepowtarzalny. To głównie odróżnia takie ozdoby od tych, które można nabyć w markowych sieciowych sklepach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie wykonywana biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem zawiązanym dookoła byle jakiego kamienia. Nic bardziej błędnego! należy tylko rozejrzeć się w sklepach oferujących tego typu błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest nadzwyczaj ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wyrabiana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i na przykład akrylowych – które są równie urodziwe, a jednak kosztują mniej – Ceneo. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria tego typu nie należy do najtańszych. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to wiele godzin niezwykle dokładnej pracy. Najpierw projekt, rozplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, dalej dobór materiałów i wreszcie sama praca nad wykonaniem takiego elementu.

Jeśli chcemy kupić na przykład kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na detale. Istotne jest by były dobrze wykończone, możliwie lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a z pewnością nie nabywamy kolczyków dlatego by zalegały w szkatułce. Zwróćmy także uwagę na miejsca połączenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegoś kłopotu oferuje też naprawę. Dobrze jest wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie kiedy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będzie problemów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo ważne – jedyna w swoim rodzaju – Eko Misz Masz. Artyści tworzący tego typu ozdoby zazwyczaj robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im charakterystycznego uroku. Jeżeli zdecydujemy się na zakupienie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i dokładnie zrobiona – na pewno będziemy cieszyć się nią przez wiele lat. biżuteria http://www.olenkaphu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *