dbamy o wilgoć w mieszkaniu

nagrzewnice elektryczne

Źródło: www.klimatop.pl

Normalna {wilgotność powietrza mieści się między 45% a 55%. Nieprawidłowość tej zasady może doprowadzić nie tylko do wytworzenia się pleśni na ścianach, ale jednocześnie do bardzo poważnych zdrowotnych problemów. Kiedy pewnego dnia odkryjemy zatem, że w naszej łazience, pod parapetem lub na ścianie za szafą pojawia podejrzany meszek, możemy być pewni, że musiwilgoć – dodatkowe info -ać wilgoć w naszym domu. Przydałby się także klimatyzator przenośny.

Jak obniżyć poziom wilgoci?Dla niektórych może być to dziwne, ale poziom wilgoci w mieszkaniu może podnosić się przez codzienne obowiązki, na przykład kąpiele, prasowanie i gotowanie. Jeśli wliczymy do tego nieodpowiednią {wentylację w mieszkaniu, to jesteśmy zmuszeni zgłosić się po pomoc. Żeby zwalczyć tego typu pasożyty, koniecznie musimy wysuszyć mieszkanie.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Jak walczyć z wilgotnym powietrzem?Jeśli odpowiednio wcześnie zdiagnozowaliśmy problem i grzyby nie rozprzestrzeniły się i nie zdążyły przeniknąć w strukturę ściany, najprawdopodobniej można tylko uzbroić się w specjalne osuszacze powietrza, które umożliwią nam zniwelować wilgotności do właściwego poziomu. Do tego celu posłużą nam również nagrzewnice powietrza. Oczywiście szczególnie pożądane w mieszkaniach będą nagrzewnice na prąd, które nie są tak uciążliwe jak {gazowe i pozwalają się z łatwością przestawiać.

Osuszanie i co dalej?jeśli już zamkniemy kwestię grzybów musimy dopilnować, aby wilgoć trzymała się tylko na właściwym poziomie. By nie przesadzić w drugą stronę i nie wysuszyć mieszkania najlepiej jest – przede wszystkim we wzmożonym {sezonie grzewczym – włączyć nawilżacze powietrza. Mogą mieć często kształt glinianych naczyń instalowanych na kaloryferach.

Interesujących informacji zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://mtproject.pl/kontakt/), która ma wciągające dane na ten wątek – będą one z pewnością warte uwagi.

Źródło: Uni-lux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *