Czy warto udać się do Gdańska lub Wrocławia?

Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Istnieje wiele punktów w Polsce, które warte są odwiedzenia. Duże miasta posiadają swój charakterystyczny urok. Poza typowymi miastami, które się zazwyczaj wymienia, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje także wiele pozostałych, wartych zwiedzenia miejscowości. Ich walory wynikają z rozmaitych elementów. Może to być znaczna liczba obiektów zabytkowych, piękne krajobrazy, lub też charakterystyczna lokalizacja miasta. W każdym z nich będą piękne zakątki, znane tylko niektórym mieszkańcom i czekające na znalezienie. Do takich miast niewątpliwie należą Wrocław i Gdańsk. Ich cechą wspólną z całą pewnością jest fakt, że posiadają niezwykle bogaty dostęp do wody, pomimo że jej źródła są różne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez powodu nazywamy jest „miastem stu mostów”. Zlokalizowany jest nad brzegiem Odry, która ma dużą liczbę odnóg. Z tej racji w niemal każdym miejscu miasta jest dostęp do rzeki, a co z tym związane – most. Mosty w mieście niejednokrotnie zachwycają swą różnorodnością. Do najpopularniejszych należy Most Grunwaldzki, który jest pięknym przykładem mostu wiszącego. Interesującym punktem jest Most Tumski, który od kilku lat znany jest z tego, że zakochani wieszają na nim kłódki ze swoimi imionami. We Wrocławiu jest wiele punktów, gdzie można przenocować. „Hotel we Wrocławiu” to zapytanie, na które otrzymuje się bardzo wiele rezultatów.

Zajrzyj na następną witrynę – tam oczekuje na Ciebie kompleksowy tekst tego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Oferta hoteli wrocławskich jest zróżnicowana pod względem cen i warunków, toteż każdy odwiedzający znajdzie tam coś dla siebie. We Wrocławiu jest także znaczna liczba parków, tworzących razem rozległy obszar zieleni, służący spędzaniu wolnego czasu.Gdańsk

Gdańsk jest szóstym pod względem powierzchni miastem w kraju. Jego niezaprzeczalnym atutem jest położenie. Ulokowany jest bowiem nad Morzem Bałtyckim. Słynie głównie z tego, że posiada port. Należy także do czołówki najstarszych miejscowości w Polsce. Z tej racji jego starówka jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, dużą część miejscowości stanowią tereny zielone w formie wielu parków. Hotel (np. hotel zakopane spa ) w Gdańsku także nie stanowi ciężkiego do osiągnięcia celu. W Gdańsku i jego okolicy znaleźć można setki miejsc, oferujących noclegi turystom. Bardzo istotnym punktem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem rozpoczęcia II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *