Rynek smartfonów

Rozwój gałęzi smartfonów przyspiesza w ostatnich latach. Obecnie ponad 50% sprzedawanych komórek to smartfony. Przoduje iphone, którego nowa odsłona zawsze przynosi rozgłos w mediach. Apple posiada swoich wiernych fanów, którzy czekają często w długich kolejkach by zakupić telefon w dniu premiery.

Mimo wysokich cen, produkty firmy Apple sprzedają się bardzo dobrze. Na tyle, że ucierpiał mocno na tym pierwotny lider – nokia. Fińska firma przegapiła boom na smartfony, w wyniku tego już po kilku latach zauważalnie odbiło się to na sprzedaży.

smartfony

Źródło: technibufallo.com

Okazję wykorzystali producenci z Azji głównie samsung. Flagowy telefon Samsunga Galaxy jest bardzo popularny, a i jego cena jest dużo niższa niż ceny Iphona. Telefon Samsunga ma sporo zaawansowanych opcji, często takich samych co Iphone.

HTC zaprezentowało najnowszy smartfon z Windowsem i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Zamontowany w HD2 szeroki ekran pojemnościowy o przekątnej 4,3 cala umożliwia na pokazanie ostrego obrazu oraz łatwe przeglądanie stron www i używanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze więcej możliwości.

To jeszcze jeden krok w stronę użytkowania telefonów. Okienkowy ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia wyświetlanie atrakcyjnych wiadomości o pogodzie z użyciem całego ekranu. HD2 może być zmieniane w sposób najbardziej odpowiadający wymaganiom właściciela poprzez ściąganie nowych programów.

Warto zauważyć, że w najnowszych odsłonach smartfonów ekrany są coraz większe. Brak jest klawiatury, teraz pokazywana jest na ekranie smartfona. Wielkie ekrany pozwoliły na tworzenie użytkownikom tysięcy aplikacji jak nawigacje.

Także jakość obiektywów, w które wyposażone są smartfony jest znakomita. Najczęściej mają one po dziesięć megapikseli i znakomitą jakość zdjęć.

Wielka szybkość obliczeniowa w smartfonach umożliwiła tworzenie zaawansowanych aplikacji. Dzięki temu zrodziła się następna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Wiele firm chce posiadać własne programy, by przyciągnąć klientów. Są to aplikacje takie jak opcja notatniki, czy różnego rodzaju gry.

Źródło: jojomobile.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *