
Oszczędnie
Świetlówki oszczędzające prąd obniżyły rachunki za prąd w dużej części, a nową oszczędność każdy może wypróbować dokładnie dzięki technologii LED. Diody mają te przewagę, że nie pobierają nadmiernie energii przy wyłączaniu. Mogą działać naprawdę długo, a gdy ich moc osłabia, można to zanotować – nie zgasną gwałtownie, a etapowo ciemnieją. Tradycyjna żarówka zużywa na godzinę 60 W, a LED 3W. Kłopotem może wydawać się koszt, ale taka lokata szybko się zwróci w pomieszczeniach, gdzie codziennie wymagamy sztucznego światła – . Znany dylemat to, jak dobrać odpowiednie oświetlenie, bo co określa G4 LED?
Jak dobrać moc i końcówki?
Rozpoczynając przygodę z nowym systemem oświetlenia, trudno kupić dobrą moc świetlówek oraz pasującą końcówkę. Nieduży gwint to LED E14, z kolei duży to świetlówki LED E27, ale są jeszcze również skomplikowane oznaczenia, w których możemy już na początku się zgubić. Uchwyt w lampkach, które włączamy do gniazdka (zobacz oświetlenie chors) to gu10 LED.
Powinniśmy jeszcze wybrać najlepszą moc i barwę światła.
Jeżeli chcesz zgłębić prezentowaną tematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (www.i-posciel.pl/), którą Ci sugerujemy.
Zimne światło to 5000-5500 K – jest raczej nieprzyjemne, ale za to rzeczywiście dobre. Tam, też jest światło mieszane, każdy może dopasować typ neutralny, a więc dotyczący przedziału 4000-4500 K. Z kolei w sypialni, czyli tam, gdzie odpoczywamy koniecznie wybierzmy ciepłe światło, a więc 3000-3500 K.