Kolorowanki i malowanki

To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji. dziecko zawsze kreuje w malowankach to, co zna i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego twory są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa.

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są szybą, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które wykreowało. Jest to doskonałe twór mogące pobudzać myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. Dziecko wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc motorem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malucha” (R. Fisher).

Kształtowanie się umiejętności poznawczych malca to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych recept. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, zapewniając dzieciom ciekawe doświadczenia, proponując kształcące zabawy i kreatywne zadania. Malowanki dla dzieci mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje najmłodszy ma ochotę pomalować, ale nie ma na czym lub mini cross 110 brakuje mu weny. by ułatwić mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wiele inspiracji i entuzjazmu.

Na poziom graficzny prac duży oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy angażujące ręce i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze lepiej.
Maluchy uwielbiają spędzać czas w Internecie. W tym miejscu mają możliwość rysowania i grania w różne gierki i gry dla pięciolatków. Mnóstwo rodziców zadaje pytania czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Należy jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje mnóstwo perspektyw opiekunom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *