Blogi o modzie

Kilka lat temu w naszym kraju zaczęły powstawać blogi modowe. To na nich można oglądać modę nietypową, która nie mieści się w schematach, ale też grzeczne stylizacje prosto z sieciowych sklepów. Dzisiaj sporo blogerek zajmuje się modą profesjonalnie.

Na początku blog szafiarki był tylko sposobem na nawiązanie znajomość i dzielenia się odzieżową pasją. Dziewczyny chwaliły się, co udało im się upolować przy okazji promocji lub w ukochanych secondhandach. Niektóre z nich sukienki H&M lub innej znanej firmy zdobywały faktycznie za 2 zł. Umawiały się zjazdy, zamieniały się ubraniami, a zwykle jakaś znana firma odzieżowa dawała niewielki podarunek. Zjawisko stało się popularne tak mocno, że zaktywizowało się wiele blogów, a najlepsze zamieniły się w profesjonalne strony internetowe i przynoszą spore zarobki.

Coraz więcej drogich ubrań
W ramach tej ewolucji popularne blogerki nie tak często noszą kurtki H&M kupione na promocjach, teraz wygrywają znani projektanci. Bardzo dużo blogerek szerzy odzież polskich projektantów, którzy dopiero wkraczają na rynek. Blogerki mają więc drogie buty, zapominając, jak dużą wartość miało kiedyś 10 zł w czasie wyprzedaży w lumpeksie. Zazwyczaj atakowane i naturalnie wypatrywane są kolekcje projektantów dla znanych sieci odzieżowych, tak jak na przykład Versace dla H&M kolekcja 2013. Kolekcje światowych marek nie są produkowane masowo, a w modzie zwykle istotne jest to, żeby różnić się od pozostałych. To przede wszystkim pozytywna wiadomość, że w Polsce są już blogerki, które są w stanie nosić ekskluzywne ubrania.

Zawód: blogerka modowa
Blogerki, które osiągnęły sukces w Internecie, dzięki ciekawym stylizacjom i udanym sesjom zdjęciowym, podróżują po świecie jako ambasadorki znanych marek. Jeżdżą też na pokazy mody w towarzystwie gwiazd, uświetniają każdy Fashion Week. Nie podejrzewały, że z blogerek demonstrujących spontaniczne „outfity” będą znanymi modelkami, stylistkami, czy też projektantkami. Jeżeli jakaś z nich nosi sweter H&M, wiadomo, że grupa fanek pójdzie do sklepu po taki sam.

Źródło: domodi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *