Jakie programy na smartfony są popularne

Każdy aparat jest mało warty, jeśli nie ma w sobie przydatnych aplikacji. Teraz na rynku da się zakupić tysiące aplikacji – od relaksujących gierek, przez oprogramowanie do nawigacji, aż do takich, które monitorują szybkość biegu sportowca.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Niestety, wiele z nich ma w sobie wirusy, które mają za zadanie wyciąganie naszych cennych danych, wysyłanie esemesów na premium numery bądź inne, szkodliwe aktywności. Przytłaczająca większość niebezpiecznych aplikacji została zaprojektowana na Androida, bo ten system charakteryzuje się daleko posuniętą otwartością.

Oprócz tego wielu użytkowników telefonów lekceważy główne reguły bezpieczeństwa i ściąga aplikacje z nieznanych miejsc, co często kończy się kiepsko. Jednakże w wypadku innych systemów na smartfony rzecz prezentuje się sporo lepiej. Tworzenie aplikacji na Windows 8 jest bardziej utrudnione, ponieważ Microsoft nie przepuszcza na rynek niezaufanych apek. Na dodatek firma ta wymyśliła szczelną przeszkodę dla robaków, która zasadza się na tym, że wszelkie odpalane na telefonie apki nie otrzymują wglądu do cennych danych użytkownika.

Najbardziej bezpiecznym OSem na komórki jest ten, który jest standardowo instalowany na smartfonach firmy Blackberry. Tej kanadyjskiej firmie bardzo zależy na bezpieczeństwie, bo przeznacza swoją ofertę do biznesmenów i polityków. A to bezdyskusyjne, że w tych kołach wymieniane są cenne dane, które nigdy nie mogą wpaść w obce ręce. Niewiele malware atakuje również telefony Apple. Jest tak, gdyż marka przyjęła filozofię jej zmarłego ojca, Steve’a Jobsa. Sprawa zasadza się na tym, że działa jedne normalne źródło, z którego możesz pobierać apki na telefony. Poza tym każdy iPhone jest solidnie chroniony przed usiłowaniami wglądu w kod iOSa.

Na zakończenie tematu warto wspomnieć, jak namierzyć speców, którzy piszą programy na smartfony. Do wyszukiwarki internetowej trzeba wklepać sformułowanie „aplikacje mobilne miasto” (dla ułatwienia: „aplikacje mobilne Wrocław – Jojomobile’).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *