Nowoczesne aranżacje i inspiracje wnętrz

Nowoczesne aranżacje wnętrz

Wizualizacja wnętrza aranżacja Aster MTM STYL

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Trendy i moda są wszechobecne, wpływają na kształt życia i codzienny nastrój. Aranżacje wnętrz ewoluował przez wieki, w zależności od okresu historycznego warunków ekonomicznych, społecznych i politycznych. Epoki i style przenikały się nawzajem, ale dzięki umownym granicom zamknięto je w ramach czasowych tzw. kierunkach. Indywidualne usposobienie i dostęp do ogromnej ilości towarów umożliwiają nam urządzić wnętrza domów mieszkań tak jak chcemy. Architektura przemawia podświadomie – pewne cechy powodują u odbiorcy pozytywne uczucia i emocje.

Współczesne projekty salonów tworzone są z reguły dla zwolenników stylu minimalistycznego wiązary kratowe drewniane nowoczesnego. Projektanci mogą tak naprawdę czerpać inspirację z różnych stylów np. Art Deco czy elektycznego.

Styl nowoczesny przywodzi na myśl eklektyzm. To łączenie głównych idei minimalizmu, modernizmu oraz domieszki Art Deco. Dodatkowym aspektem jest dbałość o nastrój i funkcjonalność. Nowoczesne wnętrza bazują na zasadzie kontrastu bądź monochromatyzmu. Stroniące od monolitycznych mebli, wyposażenie dopełniają kolorowe tapety, fototapety i subtelne dodatki. Jednym z głównych elementów aranżacji jest światło. Światło eksponuje formy przestrzenne, dodatki, wydobywa kolory i fakturę wnętrz.

Minimalizm charakteryzuje przede wszystkim prostota formy. Najważniejsze cechy stylu to: czystość formy, współgranie światła i brył oraz redukcja trójwymiarowości. Styl minimalistyczny korzysta z surowców przemysłowych, bezimiennych produktów, jak: cegły, beton, metal, stalowe i drewniane szyny, fluorescencyjne rury. Warunkiem minimalizmu jest ekspozycja przestrzeni, oszczędność w posługiwaniu się wypukłościami i łukami.Zobacz także ciekawe aranżacje łazienek w serwisie homplex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *