Zrelaksuj się w domu

Obecnie ludzie żyją w biegu, najczęściej pomiędzy pracą, rodziną, przyjaciółmi, różnego rodzaju zainteresowaniami, obowiązkami domowymi…Można by tak jeszcze wypisywać długo. Każdy styka się codziennie z nerwowymi momentami. W całym tym biegu nie możemy jednak zapominać o odpoczynku. Nikt nie da rady pracować na najwyższych obrotach bez przerwy. Najlepiej odprężyć się we własnym mieszkaniu.

Miejsce na relaks

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Bardzo ważne jest, by w mieszkaniu mieć miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Powinniśmy przeznaczyć kilka chwil na urządzenie sobie takiego azylu. Delikatne, przytłumione światło, spokojne kolory, wygodny fotel lub sofa, puszysty koc, oświetlenie (zobacz adres tej strony) poduszki – w zasadzie niedużo, a tych parę rzeczy może stworzyć nam idealne miejsce relaksu. Dopasujmy je do swoich upodobań. idealnym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Gdy lubimy odpoczywać, a nie mamy miejsca na sofę czy szezlong, podnóżek przed fotelem zda egzamin doskonale.

Zwolnij na chwilę

Meble to przecież nie wszystko. Postarajmy się o to, aby w naszym kąciku relaksu panował spokój. Gdy nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie całego pomieszczenia warto pomyśleć nad zakupem parawanu, albo odseparowaniem się od reszty domu innym sposobem. Można do tego celu wykorzystać regał z książkami, albo pas materiału podwieszony pod sufitem.

Każdy chce czasami chwili dla siebie. Musi odciąć się od codzienności – od pracy, domowników, mediów. W związku z tym tak istotne jest, żeby w domu, w miejscu, w którym czujemy się dobrze, wygospodarować miejsce wyłącznie dla siebie. Takie, gdzie w spokoju można poczytać książkę albo gazetę, posłuchać muzyki, kinkiety (zobacz jesteśmy tutaj) po prostu posiedzieć patrząc przez okno. Możemy tam postawić świece do aromaterapii, jeśli lubimy ich woń. Tak właściwie ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Nawet w niewielkim mieszkaniu można znaleźć przestrzeń na kącik odpoczynku. Pomocny będzie sklep (link tutaj). Po długim dniu nie ma nic lepszego, niż relaks z kubkiem pysznej herbaty. A sama świadomość, że mamy takie miejsce może pomóc w poradzeniu sobie z codziennymi kłopotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *