W jaki sposób zaplanować urlop nad polskim morzem

Wybierając się nad polskie Morze Bałtyckie mamy dość często wielki problem z wyborem miejsca, które będzie dla nas najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Baza wypoczynkowa na polskim wybrzeżu jest coraz bardziej rozwinięta i dlatego mamy szansę wybierania spośród wielu. Jednym z najbardziej trafnych wyborów na jaki można się zdecydować jest malownicza Ustka.

Jest to miasto, które odgrywa kilka ról jednocześnie. Jest ona zarazem portem rybackim, obszarem uzdrowiskowym jak również oczywiście miejscem, które jest przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Noclegi Ustka nie mogą więc narzekać na brak zainteresowania turystów, którzy muszą się sporo potrudzić, by odnaleźć wolne kwatery w samym środku sezonu.

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Ustka to bardzo dobra baza wypadowa do poznawania polskiego wybrzeża. Od 10 lat Ustka jest zintegrowana ze Słupskiem za sprawą specjalnego porozumienia pomiędzy miastami. W Ustce można zażywać kąpieli bez jakichkolwiek obaw, gdyż tamtejsze uzdrowisko zachodnie spełnia wszystkie warunki jakościowe, które wymaga Unia Europejska. Także plaże są bezpieczne, bowiem są one regularnie patrolowane przez SRS WOPR-u.

Podobnych miejsc takich jak Ustka jest mnóstwo.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis kwatery pracownicze szczecin, który także ma absorbujące informacje.

Każdy gość z całą pewnością znajdzie zatem przystań, w której będzie mógł odpoczywać w ciszy. Jedną z takowych miejscowości jest coraz popularniejszy Rewal. W tej malowniczej wsi liczącej sobie ok. 1 000 mieszkańców do swej dyspozycji będziemy mieli kąpielisko obejmujące swoim zasięgiem 300 m. linii brzegowej. Przez Rewal przebiega też jeden z atrakcyjniejszych szlaków turystycznych.

Mowa o Szlaku Nadmorskim Czesława Piskorskiego. W Rewalu prócz tych atrakcji możemy upajać się dwoma pomnikami przyrody. Jednym z nich jest jesion wyniosły, o wysokości 24 m. Drugi pomnik przyrody to ostrokrzew kolczasty o wysokości ponad pięć metrów. Rewal powoli zdobywa swą pozycję w branży turystycznej. Każdy następny rok owocuje unowocześnieniem bazy wypoczynkowej.Pensjonaty jak również i hotele świadczą o tym, że wieś Rewal już niedługo będzie takim miejscem, do którego będzie chciał przyjechać gro Polaków jak również i turystów zza granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *