Urządzamy pokój dziecięcy

Przyjście na świat dziecka to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. To okres wręcz przesycony magią. Tak naprawdę od początku układamy w swoim życiu priorytety, budujemy na nowo ścisłe relacje z rodziną. Jest to również czas trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I nie ma znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może trzecie. By bez przeszkód cieszyć się tymi chwilami należy przed urodzeniem się dziecka przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla noworodka.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
To nieistotne czy mamy duże czy małe mieszkanie, powinniśmy wygospodarować dla malucha choćby niewielki zakątek. Producenci mebli postarali się, by nawet niedużą przestrzeń udało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie urządzić. Przykładem są przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają dużo miejsca, a doskonale spełniają swoje zadanie. Oczywiście, jeśli dysponujemy dużą przestrzenią warto zakupić wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozstawiać.

Przede wszystkim wygoda

Bardzo ważną sprawą w pokoju maluszka są meble. Oczywiście najważniejsza jest funkcjonalność, ale nie wolno zapomnieć także o wyglądzie pomieszczenia. Dobrze, gdy dziecko ma własną szafę na przykład z wizerunkiem bohatera kreskówki, albo jakiegoś zwierzątka. Wybór jest nieograniczony i każdy może wyszukać coś dla siebie. Zwróćmy także uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy miło się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Lepiej zdecydować się na dodatki w tym odcieniu, niż na pomalowanie całego wnętrza.

Chcielibyśmy Cię namówić do równie ciekawych wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę łóżka kute producent i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Świetnym rozwiązaniem będzie jasny, neutralny i przede wszystkim ciepły odcień ścian, a do tego różnokolorowe meble i dodatki.

Doskonale urządzona przestrzeń dla nowego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie najlepiej działamy w przestrzeniach, w których czujemy się dobrze. Niezwykle ważne jest to, aby w tym miejscu dziecko i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Trzeba zaplanować i urządzić to miejsce w taki sposób, by stało się w domu oazą spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *