Pomysł na zawód – fotograf produktów

Setki zaczynających karierę fotografów mówi głównie o rozpoczęciu przygody z aparatem jako fotograf sesyjny. Nie jest to kiepski pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu zawodach związane jest z wielką konkurencją. O wiele prościej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Przykładem tego typu niszy jest fotografowanie produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, firmy przeznaczają wielkie pieniądze na reklamę i na promowanie swoich produktów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare porzekadło jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Ładna fotografia (omniashot fotografia produktowa 360 dla każdego sklepu. Poznaj cennik!) produktu zwraca uwagę i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to sposób na powiększenie sprzedaży, dlatego firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od dużych firm, ale na starcie kariery warto zacząć od czegoś łatwiejszego. Z pewnością są małe centra handlowe, które doręczają co weekend gazetki promocyjne. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest sprawdzenie lokalnych agencji reklamowych i przedstawienie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje przeważnie są otwarte na rozpoczęcie współpracy z młodymi fotografami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, popularny jest także np. lookbook . W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że dobrze próbować się wyspecjalizować w konkretnej działalności.

Kliknij bez obaw ten link – opublikowane tu uwagi ze strony (https://autoonline.pl/pojazdy-flotowe.html) zapewne okażą się dla Ciebie ciekawe – tyczą się podobnej tematyki.

Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby zdobyć ekspercki poziom, należy zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *