Pomysł na zawód – fotograf produktów

Setki zaczynających karierę fotografów mówi głównie o rozpoczęciu przygody z aparatem jako fotograf sesyjny. Nie jest to kiepski pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu zawodach związane jest z wielką konkurencją. O wiele prościej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Przykładem tego typu niszy jest fotografowanie produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, firmy przeznaczają wielkie pieniądze na reklamę i na promowanie swoich produktów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare porzekadło jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Ładna fotografia produktu zwraca uwagę i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to sposób na powiększenie sprzedaży, dlatego firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od dużych firm, ale na starcie kariery warto zacząć od czegoś łatwiejszego. Z pewnością są małe centra handlowe, które doręczają co weekend gazetki promocyjne. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest sprawdzenie lokalnych agencji reklamowych i przedstawienie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje przeważnie są otwarte na rozpoczęcie współpracy z młodymi fotografami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, popularny jest także np. lookbook . W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że dobrze próbować się wyspecjalizować w konkretnej działalności.

Kliknij bez obaw ten link – opublikowane tu uwagi ze strony (https://autoonline.pl/pojazdy-flotowe.html) zapewne okażą się dla Ciebie ciekawe – tyczą się podobnej tematyki.

Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby zdobyć ekspercki poziom, należy zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *