Jakie lampy wybrać do salonu w naszym mieszkaniu?

Przywykliśmy do lamp górnych i zdecydowanie takie kupujemy najczęściej. Małych rozmiarów pokój dzienny oświetlony w taki sposób straci własną przestrzeń i okaże się, że jest niedostatecznie oświetlony. Jak zaplanować oświetlenie?

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie salonu powinno umożliwić na zrelaksowanie się wszystkim, którzy się w nim znajdują. Typowe podłużne lampki w samym środku powały świetnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Zamknięte klosze sprawiają wrażenie mniejszej przestrzeni, a na to nie mogą zdecydować się lokatorzy małych blokowych lokali.

Światło na sufit

Lampy do pokoju dziennym warto zwrócić na sufit. Najlepszym pomysłem są więc żyrandole z kloszem otwartym do góry (przeczytaj). Tego typu dysponowanie światłem powiększa mały salon. Ten efekt potęguje również biały kolor sufitu i jasny ścian. W przypadku gdy pomieszczenie posiada nieregularny kształt, trzeba skierować światło na krótsze ściany: przymocowane do ścian lampy lub otwarte kinkiety w salonie zmienią proporcje. Wąskie wnętrza można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Porządek

Dysponowanie światłem w małym pomieszczeniu potrzebuje porządku – chaos nie jest dobry. Dobrze więc zaplanować pewną strategię i zainstalować dokładnie te same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy są optymalnym planem, przede wszystkim dlatego, że koszt nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Stojące lampy przy tapczanach to zaiste najistotniejszy mebel w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim można spokojnie przeglądnąć czasopismo, ciesząc się popołudniową herbatą. Trzeba wybierać takie, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu można cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa rzecz jasna bezwarunkowo powinna pasować do wnętrza i nawiązywać do jego wystroju, ale warto także pamiętać, że właśnie ona sama okazuje się bardzo istotną dekoracją.

Kinkietyprzywołują przeróżne odczucia, głównie dlatego, że kojarzą się z kiczowatymi, białymi lampami z bogactwem wzorków. Nowoczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś dla siebie (.)

Typowo dekoracyjne lampy mogą być skierowane na różne inne dodatki. Należy oświetlić malowidło lub zwyczajnie skierować światło na zdobiący jeden z kątów wazon.

Czy nie uważasz, że informacje na opisywany temat mógłbyś odnaleźć też na innym serwisie? Oczywiście, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam proponowany link (https://www.abimeble.pl/fotele-i-krzesla-biurowe/).

Najistotniejsze, aby aranżować wszystko konsekwentnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *