Technologie ledowe

W czasie ostatnich kilku lat znaczny postęp w temacie technologii LED zwiększył popularność i zapotrzebowanie na oświetlenie LED. Aktualnie diody LED są szeroko stosowane, a technologia LED jest wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest jakość i estetyka oświetlenia.

Autor: OSRAM

Bardzo modne stało się wykorzystywanie LEDów do tworzenia ciekawego wystroju wnętrza, w formie podświetlania elementów mebli, półek, oświetlanie wnętrza szafy, jak również poprzez montowanie dyskretnego podświetlenia schodów, zdjęć, kolekcji, itp. Wytrzymałość na wodę pozwala montować lampy led w łazienkach, saunach itp. Walory estetyczne diod tworzą nieograniczone pole do popisu dla projektantów wnętrz. Światła LED coraz częściej obserwujemy w aranżacjach wnętrz barów, klubów itp.

Autor: Lars

Technologia (oferta) LED znalazła zastosowanie także w oświetleniu zewnętrznym, gdzie oprócz estetyki liczy się również wytrzymałość i odporność na upał czy mróz. Coraz częściej korzysta się z niej w oświetlaniu ścian budynków, w tym zabytków architektonicznych oraz dla podkreślenia krajobrazu. Specjalne lampy LED używane są do tworzenia barwnych podświetleń fontann czy sztucznych stawów. LEDy doskonale sprawują się także jako Bożonarodzeniowa dekoracja drzew, tarasów, przydomowej zieleni. Stosuje się je także w oświetleniu ulicznym oraz, np. moduły LED w produktach komercyjnych do uwidaczniania nocą bannerów lub napisów reklamowych. LEDy (sprawdź koszty oświetlenia led) spotkać możemy w wielu typach samochodów, oraz jako podświetlenie znaków drogowych czy sygnalizacyjnych.

Kolorowe światła LED

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Niedawne testy przeprowadzone przez organizację non profit z Wielkiej Brytanii Energy Saving Trust ukazują, że Technologia LED jest coraz bliżej szerokiej akceptacji właścicieli przedsiębiorstw a także indywidualnych osób. Przepowiada się, że do 2015 roku może ona całkowicie opanować rynek oświetleniowy. Uważa się także, że obecny rok będzie czasem, w którym technologia LED dojrzeje, a ukryte rewolucje w oświetleniu zostaną upublicznione.

Niniejszy artykuł wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane oddymianie przeciwpożarowe treści, gdyż są tak samo interesujące i wciągną Cię zupełnie.

Dostępność oświetlenia LED już teraz wychodzi poza specjalistów czy entuzjastów oświetlenia, przenikając i inspirując zwykłe osoby.
W serwisie softled można przeczytać o wielu intrygujących projektach wykorzystujących technologię LED (moduły led na W centrum dystrybucyjnym opublikowano dużo innowacyjnych produktów LED, które sprawią, że wnętrze Twojego mieszkania czy firmy będzie niepowtarzalne i przyjazne dla otoczenia oraz Twojego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *