Wyroby drewniane wciąż na topie.

Są tacy, którym drzewo w domu kojarzy się ze złym gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przywędrowały do nas z krajów Skandynawskich demonstrują jednak, że drewno zawiera w sobie coś szlachetnego i odpowiednio dopasowane drewniane dodatki dodadzą naszemu wnętrzu wyrazu.

Wyroby drewniane na dobre wróciły do łask projektantów i designerów. Większość doszła do przekonania, że używanie surowców naturalnych umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz z korzyścią działa na nasz humor.

W mieszkaniu wyroby z drewna dobrze sprawdzają się w kuchni. Mieszając zupę drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy znacznej temperaturze uwalniają się związki rakotwórcze albo zachodzą inne szkodliwe reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Często słyszeliśmy o aferach związanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte szkodliwe materiały. Tutaj to jedynie drewno, więc możemy czuć się bezpiecznie. Dodatkowo drewniane (https://kabus.pl) przybory kuchenne np pudełko drewniane nie są bardzo kosztowne, więc ich potencjalna wymiana, nie powinna nadwyrężać domowego budżetu.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

Najbardziej kultowymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Drewniane deski są rozmaitych wielkości, a niektóre możemy nabyć w bardzo wyszukanych kształtach. Dodatkowym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak te zbudowane z tworzyw sztucznych.

Nader praktyczne w użyciu i gustowne w wyglądzie są również skrzynki na wino. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają dużo lepszy smak. Warto dodać, że do wyrobów najbardziej wykwintnych trunków, także używa się drewniane beczki.
Więcej na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *