Jakie serwery dla firmy

Wydajne i sprawne serwery to dziś podstawa prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych dużych przedsiębiorstw, a także w mniejszych przedsiębiorstwach potrzeba koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z określonego punktu A dostały się jak najprędzej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, witryny WWW oraz wielkie wachlarze odrębnych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w sieci.

Serwery NAS marki DROBO

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Muszą więc działać wydajnie i posiadać perfekcyjne łącza komputerowe. Do polepszenia przepustowości sieci przydają się switche, które optymalizują działanie aplikacji w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących non stop ruch pakietów danych wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele bardziej stabilne.

Urządzenie o kodzie J9019B perfekcyjnie nadaje się do sporych biur,jak również prywatnych przedsiębiorstw. Jest ono trafionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie trafnym wyborem jest urządzenie J9280A. Doskonale oddziela ono sieci Lan i w doskonały sposób zapewnia filtrowanie (zobacz koniecznie filtr do rekuperacji) informacji. Jak rozmaite inne tego typu przełączniku jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią zapewnia podobne możliwości łączenia za pomocą kabli jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego dostępnego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podłączonemu urządzeniu sieciowemu konkretny kawałek pasma. Konkretny switch, przykładowo J9661A nada dokładnie to samo pasmo każdej maszynie odrębnie, co przyczyni się w istotny sposób do zwiększenia wydajności,jaką da się wciąż zintensyfikować, korzystając z urządzeń zezwalających na używanie połączeń dwukierunkowych. Takie działania są możliwe dzięki możliwości zapamiętywania adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,a także informacjom, z którym portem komunikuje się odpowiednie urządzenie.

Switche dają przy tym także założenia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Transmisje między portami należącymi do rozmaitych sieci VLAN są mocno ograniczone, a do przekazywania informacji między odrębnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między dwoma podłączonymi do siebie urządzeniami obsługiwane bywają za pomocą specyficznego rodzaju połączenia, jakie często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w switch, warto także zakupić specjalistyczny pakiet, dobrym przykładem będzie winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *