Różnice między płciami

Faceci czasem mają kłopot ze zrozumieniem niewiast. Nic dziwnego, wszakże płeć zmienia bardzo wiele – nasze czyny, preferencje i zdolności. Oczywiście jak najbardziej słuszne są postulaty równości płciowej, lecz nie znaczy to, że neguje się pewne różnice.

Facet nie może pojąć, z jakiej przyczyny stroje kąpielowe są inaczej używane przez panie niż klasyczna bielizna (sklep z biustonoszami) damska. Wyobraź sobie moment, że napotykasz niewiastę, która posiada na sobie wyłącznie bieliznę. Bez wątpienia zasłoni się z konsternacja, prosząc, abyś nie patrzył. Każdy raczej napotkał kiedyś taką chwilę. A teraz pomyśl sobie o kobietach, które mają na sobie stylowe stroje kąpielowe. Czy któraś z pań zachowałaby się analogicznie jak w sytuacji samej bielizny? Na pewno nie. Czym więc te dwa ubrania się tak znacznie odróżniają? To już wiedzą wyłącznie kobiety.

Kobiety najczęściej są bardziej emocjonalne – niełatwo ostatecznie ocenić, czy jest to błędny stereotyp, czy też prawda. Dużo z was bez wątpienia posiadało kontakt kiedyś z paniami, które dużo płakały. Z drugiej strony sporo badaczy i socjologów zaznacza, że panie umieją być o wiele wytrzymalsze od panów i potrafią przetrwać większe ilości bólu. Szczególnie w czasie porodu niewiasta doświadcza takiego cierpienia, że aż trudno uwierzyć. Są kobiety, które są mniej wrażliwe od facetów, zwykle pojawiają się doniesienia o tak zwanej przemocy emocjonalnej, stosowanej wobec bliskich mężczyzn.

Wiemy bez wątpliwości, że mężczyźni są najczęściej silniejsi od pań, chociaż naturalnie bywają wyjątki. Panowie z tego powodu posiadają dużo większe łaknienie na kalorie. Wielu specjalistów od karmienia zaznacza, że panowie powinni spożywać dużo mięsa. Dzisiaj widziane zniewieścienia panów ma miejsce, gdyż panie często zmuszają swoje latorośle do diety bez wartościowych białek, które znajdują się wyłącznie w mięsie. To okropne zjawisko, które mówi o tym, że kobiety często nie respektują różnić międzypłciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *