Świeże jedzenie dłużej – jak to zrobić

Na pewno mało osób myśli o tym na co dzień, jak bardzo dużo pożywienia wyrzucamy w ciągu roku. Są to rzeczywiście ogromne ilości. Niestety, nie kontrolujemy swoich zakupów i nader często wynosimy ze sklepu zbyt wiele jedzenia, które później należy wyrzucać, ponieważ nie nadają się już do jedzenia.

Kuchnia w stylu włoskim

Autor: Gawin

Najczęściej zostają nam także resztki z obiadu, które nieprawidłowo przetrzymujemy. Jeżeli nie mamy w mieszkaniu zwierzaka, które zje po nas resztki po posiłku, wszystko ląduje do śmieci. Jeżeli policzymy, jak dużo w ten sposób ucieka nam pieniędzy, to bez wątpienia zrobiłaby się z tego pokaźna suma. Co w takim wypadku uczynić, aby nie dopuszczać do takich sytuacji?

Przede wszystkim, trzeba w odpowiedni sposób przechowywać żywność w naszej chłodziarce. Jeżeli w odpowiedni sposób ochronimy pożywienie, nie popsuje się ono tak szybko. Możemy więc wybrać bardzo popularne woreczki próżniowe (np. takie jak te), które zapewniają świeżość. Niekiedy także wykorzystujemy w tym celu torebki strunowe .

Oprócz tego, trzeba robić zakupy z głową. Najlepiej przed pójściem do sklepu sporządzić szczegółową listę produktów, które są nam potrzebne.

Zgłąb bardziej tę problematykę i zweryfikuj treść . Opublikowano tam zbliżone posty, więc niewątpliwie znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Potem powinniśmy się tego wykazu trzymać i nie wyciągać ręki po zbędne rzeczy. Jeśli zaczniemy lepiej planować sobie codziennie posiłki, to unikniemy kupowania zbędnego pożywienia.

Niezwykle skutecznym sposobem są duże zakupy, podczas których nabędziemy te towary, które posiadają długi termin ważności i możemy bez kłopotu przetrzymywać. Wówczas nie będziemy musieli chodzić do sklepu za każdym razem, kiedy będziemy potrzebować mąki albo mleka. Każda taka wizyta w sklepie to niebezpieczeństwo, że kupimy coś jeszcze.

Warto również pamiętać, że nie można chodzić do sklepu, gdy jesteśmy głodni. Wtedy nie kontrolujemy swoich zakupów i w koszyku lądują rozmaite przekąski i dużo więcej jedzenia niż jest to nam potrzebne.

Jeśli tylko odpowiednio podejdziemy do tej kwestii i zaczniemy kontrolować zawartość naszej lodówki, bardzo szybko zorientujemy się, że zaoszczędziliśmy bardzo dużo pieniędzy. A jeśli już ugotujemy za dużą porcję zupy, lepiej zaprosić na obiad przyjaciół, niż później wylewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *