Skąd pomysły, by urządzić pokój dla gości?

Jak wspaniale, po dniu pełnym wyzwań, przybyć do ukochanego domku, usiąść na mięciutkiej wersalce i w końcu porządnie odpocząć. Na pewno, każdy z nas marzy o podobnej chwili, spędzając kolejną godzinę przy komputerze. Tylko we własnym mieszkaniu możemy odpowiednio zrelaksować się. Nawet, kiedy przeżywamy cudowne wakacje w ekskluzywnym hotelu, to i tak tęsknimy za swoim mieszkaniem. Wnętrzem, które idealnie nadaje się do odpoczynku jest bez wątpienia pokój dzienny. Dlatego powinniśmy uczynić co w naszej mocy, by stał się on prawdziwą enklawą spokoju.

Salon, fototapety do salonu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Niezmiernie istotne są właściwe meble. To przecież one tworzą prawdziwą atmosferę. A najważniejszym elementem w pokoju dziennym jest oczywiście kanapa.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej szczegółów na prezentowany w tym wpisie wątek, to sprawdź w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje.

W sklepach znajdziemy obecnie najrozmaitsze zestawy wypoczynkowe. Decyzja zależy od naszych upodobań. Jeżeli uwielbiamy ponadczasową elegancję, kupmy komplet ze skóry. Będzie wyglądał świetnie w dowolnym wnętrzu i nigdy nie wyjdzie z mody. Miłośnicy nowatorskich aranżacji na pewno zainteresują się intensywnymi kolorami i niebanalnymi kształtami. Natomiast, jeżeli chcemy, aby nasz pokój gościnny był oryginalny, urządźmy go w dawnym stylu. Przedwojenne kredensy oraz zabytkowe sofy z pewnością będą obiektem zachwytów naszych gości. A my poczujemy się w takim pokoju jak bohaterowie ukochanych lektur.

Zanim jednak pochłonie nas szał zakupów, pamiętajmy o tym, że jest to miejsce relaksu, a nie galeria sztuki. Salon należy urządzić przede wszystkim funkcjonalnie. Jeżeli przesadzimy z liczbą ozdób, z pewnością nie będziemy potrafili się w takim wnętrzu skoncentrować na odpoczynku. Pamiętajmy o kwiatach w doniczkach, które ożywią wnętrze. Bardzo istotny jest także kolor ścian. Jeszcze do niedawna popularne były kolorowe wnętrza, ale powoli powraca do użytku uniwersalna biel. Pomalowanie w białym kolorze salonu to świetny pomysł, gdyż możemy wówczas pozwolić sobie na dodatki w dowolnym odcieniu. Pamiętajmy o dobrym oświetleniu, które również buduje atmosferę wnętrza. Stylowe lampy mogą stać się także nietuzinkowym elementem dekoracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *