Elegancja w salonie – lampy kryształowe

Nawet gdy kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny mocno redukuje twoje finanse, w wygląd salonu zdecydowanie można zainwestować. Salon to w końcu pokój reprezentacyjny naszego domostwa i pomieszczenie, gdzie gościmy przyjaciół. Zresztą umeblowania czy oświetlenia do domu nie wymieniamy przecież tak regularnie i mądrze jest zawczasu zdecydować się na dobrą jakość, a nie kupować na nowo wszystko po zaledwie paru latach. Najwyższą jakość i wieczną elegancję oferują na przykład lampy kryształowe do salonu.

Dlaczego mądrze jest zdecydować się na kryształy? Za ile można kupić kryształowy żyrandol do salonu? W jaki sposób najładniej umieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale zdecydowanie modny sprzęt do nietuzinkowego wnętrza, przełamujący jego lekko zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub kryształowa lampa wisząca tworzą piękne odbicia na ścianach, lub suficie, w zależności od tego, jak pada na nie światło lampy lub jak transformuje się w kryształach światło słoneczne. Załamania światła pozwalają w dzień skutecznie rozświetlić ciemniejsze zakątki salonu, także jest tu możliwość na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Kryształy są też całkiem uniwersalne – w dużym salonie świetnie prezentować się będzie żyrandol-kryształ, natomiast mniejsze pomieszczenie (w końcu lampy kryształowe mogą też zawisnąć w naszej sypialni) możemy oświetlić, wybierając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych na pewno wywołują pośród kupujących dużo emocji. Rzeczywiście większy kryształowy żyrandol wykonany z dobrych jakościowo kryształów Swarovskiego

lampa marki Swarovski

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to wydatek nawet tysiąca a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak są wyjątki – bywają lampy kryształowe o całkiem atrakcyjnej cenie, dobrej jakości i zdecydowanie niebanalnym wyglądzie. Należą do nich choćby żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach w internecie z oświetleniem można znaleźć w cenie od 1 do 2 tys. złotych.

Ciekawią Cię opracowane przez nas treści? Szalenie nas to cieszy. Zapraszamy zatem na nowy kluczowy artykuł (https://ehydrogaz.pl/skrzynki-gazowe-60×60-szafka-gazowa-60x60x25-brazowa-laminat-gdl,c4,p115,pl.html), który ukryty jest pod wskazanym linkiem.

Równie atrakcyjną ofertę ma Italux – są tu na przykład kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Z kolei kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny zaczynają się nawet od 500 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, po kupnie kryształów ważne jest, aby je w salonie odpowiednio rozstawić. Refleksy światła poza tym oświetlają ciemne zakątki pokoju, warto to więc użyć szczególnie na niezbyt długie zimowe dni, kiedy każdy promień światła jest jak na wagę złota. Warto zatem zadbać o to, ażeby naturalne światło z zewnątrz miało możliwość dotrzeć do naszego żyrandola bądź kinkietu. Można również zamontować na przykład kilka niedużych lamp z kryształów i dzięki nim wyznaczyć obszary w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub (zobacz www.skleposwietlenie.pl) umieścić lampę stojącą z kryształów przy miejscu do czytania gazet.

Oświetlenie kryształowe sprzedaje sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *