Jak oświetlić jadalnię w domu?

Odnawianie mieszkania jest niesamowicie miłe. Dobieranie barw, akcesoriów, mebli, ozdobnych drobiazgów sprawia satysfakcję. Przyjemnie jest ujrzeć efekt swojej pracy – pokój ukazujący nasz gust i oddający nasz charakter. Bardzo istotną rolę w aranżacji domu zajmuje oświetlenie.

Idealnie dobrane lampy, umieszczone w odpowiednich miejscach mogą całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Pozwalają wyeksponować jego urodę, schować małe skazy, ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie panowała w nim miła atmosfera.

Teraz jest tak wielki wybór różnego typu lamp, kinkietów i innych elementów oświetlenia, że z pewnością wyszukamy coś, co idealnie wpasuje się w nasze projekty. Żyrandol >> jest we wnętrzu zwykle centralnym źródłem światła, dobrze jest zatem włożyć trochę pracy w to, by wyszukać ten doskonały.

żyrandol kryształowy

Autor: Dmitry Boyarin
Źródło: http://www.flickr.com

Powinien przyciągać uwagę, zwyczajnie być estetyczny, wykonany bardzo dobrze, z dbałością o szczegóły.

Żyrandole dziś kupić można w tak wielu stylach, że można w sklepie dostać oczopląsu. Nie pozwólmy jednak ponieść się euforii i podejmijmy decyzję rozważnie. Lampy (np. muszą pasować do wnętrza i podkreślać jego aranżację, lecz nie dominować. Chyba, że zaprojektujemy salon w taki sposób, że to właśnie żyrandol ma być głównym elementem wystroju całego pokoju. Tym sposobem też można rozwiązać cały projekt.

Przy urządzaniu mieszkania dbajmy o to, żeby było harmonijne i zaprojektowane w tym samym stylu. Oświetlenie odgrywa w pomieszczeniach bardzo istotną rolę. Przeminęły już czasy, gdy wieszało się pod sufitem cokolwiek, żeby tylko dawało jako takie światło. Aktualnie oświetleniem możemy zupełnie odmienić wygląd domu.

Gdy fascynuje Cię opisywany temat, to odsyłam do strony (http://pomagier.eu/montazmebli.html), ponieważ odnajdziesz w tym miejscu masę fascynujących zagadnień na ten temat.

/J]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *