Góry idealne na każdą porę roku

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Góry w odróżnieniu od innych miejsc w naszym kraju gwarantują ciekawe atrakcje dla turystów niemal przez cały rok. Zimową porą są to oczywiście narty i okazja spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to niezapomniane atrakcje dla turystów. Wiosna, mimo końca sezonu narciarskiego, to z kolei dogodny czas na Wielkanoc w gronie rodziny, którą można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem góry to idealne miejsce na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale również na atrakcje, które oferują kurorty.

Duża liczba basenów, spa i aquaparków, jazda konno lub bryczkami, wypożyczalnie rowerów, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku. Wytrawni turyści i miłośnicy gór z powodu natłoku turystów celowo wybierają termin wyjazdu w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej tłumów na trasach, ostre górskie powietrze, ciszę i spokój oraz możliwość oglądania górskiej jesieni, która ozdabia tysiącami barw drzewa na zboczach, co daje niezapomniany widok.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Górskie uzdrowiska żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których bez trudu wyszukamy interesującą nas miejscowość oraz typ kwatery: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi bądź pola namiotowe. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli zamierzamy mieszkać w pobliżu Zakopanego, a zarazem uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy wolimy wypoczywać w Sudetach. Serwis Google doradzi nam, jaką trasę dojazdu wybrać i jakie ciekawe miejsca znajdują się nieopodal interesującej nas lokalizacji.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy wyjechać na urlop w góry w szczycie sezonu, powinniśmy zarezerwować miejsca dużym wyprzedzeniem, częstokroć noclegi w atrakcyjnych miejscach w czasie dni wolnych, świąt czy urlopu w sierpniu należy zarezerwować nawet pół roku wcześniej. lub (kliknij odnośnik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *