Projektowanie i wizualizacje 3d

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Przyszłość internetowego handlu wszelkiego typu przedmiotami z pewnością należy do wizualizacji. Możliwość oglądania przedmiotów w trójwymiarze, bez wątpliwości ulepszy ogłoszenia sprzedaży upraszczając konsumentom proces podejmowania decyzji w przedmiocie zakupu.

Kupno produktów w sieci za pośrednictwem różnego rodzaju serwisów ogłoszeniowych oraz aukcyjnych niejednokrotnie budzi wśród nabywców różne niepokoje. Nawet jeżeli oferowane towary są doskonale opisane oraz umieszczone są ich fotografie, to i tak odnajdzie się potencjalny klient, który poprosi o więcej fotografii lub o fotografię z jeszcze odmiennej strony od tej, która została uchwycona dotychczas. Zazwyczaj budzi to frustracje po stronie sprzedających. Uciążliwie wszakże jest odpowiadać na wszystkie tego rodzaju zapytania w sytuacji, gdy w ofercie ma się ogromną ilość przedmiotów.

Coraz więcej przedsiębiorstw chcąc spełnić oczekiwania swoich konsumentów zleca w oparciu o umowę outsourcingu wizualizacje produktów zewnętrznej firmie. Wizualizacja taka oparta na przedstawieniu konkretnego przedmiotu na ekranie naszego komputera za pomocą metody zezwalającej nam na oglądanie obrazu w trójwymiarze. Projektowanie 3d tworzy się za pomocą specjalistycznej techniki komputerowej opierającej się na zasadach geometrii i wyliczeniach matematycznych i fizycznych. Nie będzie to już zwykłe płaskie zdjęcie, ale ruchomy obraz pozwalający na zobaczenie rzeczy z każdej perspektywy oraz niezależne obracanie go zgodnie z własnym uznaniem.

Wizualizacje 3d mogą być znaleźć zastosowanie do wszelkiego rodzaju produktów. Najbardziej popularne sektory odnoszą się do AGD i RTV. Możność zastosowania tego rodzaju techniki są jednak bezgraniczne, więc można oczekiwać, iż metoda będzie się również idealnie sprawdzać w handlu nieruchomościami lub samochodami. Co lepsze modelowanie 3d może odnosić się do rzeczy, które nie istnieją i które dopiero mają powstać. To, co dotychczasowo było planem czekającym na realizacje po to tylko, aby przekonać się, jak będzie prezentować się w realu, aktualnie może niemal zmaterializować się dzięki wizualizacji oraz zyskać możliwość wprowadzenia poprawek jeszcze w trakcie samego projektowania. Bez wątpienia można więc dojść do wniosku, że trójwymiarowe wizualizacje w niedługim okresie czasu zrewoluhandel – nowymi lokalami usługowymi do wynajmu w pogorzelicy -ują handel internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *