Szukasz oryginalnego a równocześnie trwałego pokrycia dachu? Dachy z trzciny bez wątpienia spełnią twoje wymagania

Dach jest zwieńczeniem budynku i ukoronowaniem całej inwestycji budowlanej. Nie bez powodu w niektórych regionach kraju świętuje się etap, kiedy na budynku kładzie się dach, to naprawdę istotny etap budowy budynku. Dach zapewnia mieszkańcom domu ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, musi zatem być wytrzymały, trwały, a przy tym też estetyczny. Temu ostatniemu względowi poświęca się dużo uwagi, kupując piękne materiały dachowe oraz akcesoria.

dach z trzciny

Źródło: pixabay.com

Wybierz właściwe pokrycie na dach – http://www.malesapd.pl/
Z racji, iż dach chroni budynek przed wpływem czynników atmosferycznych, jego konstrukcji trzeba poświęcić mnóstwo uwagi. Dach – zerknij powinien być porządny, wytrzymały, szczelny a także estetyczny oraz ładnie komponujący się z fasadą budynku. W marketach z pokryciami dachowymi spotyka się coraz lepsze materiały i akcesoria, dzięki którym dachy stają się coraz lepsze i piękniejsze. Na dachach kładzie się blachę, dachówkę i blacho-dachówkę. W ostatnim czasie w Polsce poczęły pojawiać się też dosyć oryginalne, a równocześnie ogromnie ciekawe dachy z trzciny – Z wyśmienitym efektem bywają one montowane na obiektach mieszkalnych, komercyjnych, jak też jako element architektury ogrodowej.

Dom z trzcinowym dachem – czy to jest solidne?
Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, dachy z trzciny okazują się nie tylko piękne oraz nieszablonowe, lecz także wyjątkowo trwałe oraz solidne. Szacuje się, że dobrze położony dach trzcinowy zachowuje trwałość nawet na osiemdziesiąt lat, co okazuje się wynikiem wręcz imponującym. Solidność rzeczonego elementu wiąże się z niezwykłymi właściwościami materiału, który zawiera czynniki woskowe oraz świetnie radzi sobie z oddziaływaniem opadów atmosferycznych.

relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukujesz pomysłu na ciekawy ogród? Zaplanuj architekturę ogrodową z trzciną na dachu!
Trzcina znajduje także szerokie zastosowanie w ogrodach i parkach: w Polsce często spotyka się altany kryte trzciną, małe domki dla gości bądź składziki na narzędzia. Trzcina to materiał, który świetnie komponuje się z zielenią ogrodu, okazuje się naturalna, estetyczna, jak też nieco egzotyczna. Pokrycia trzcinowe z roku na rok zyskują w Polsce coraz liczniejsze grono zwolenników, są one wykorzystywane w budynkach domowych, barach czy hotelach. Prezentują się pięknie, a w dodatku bardzo oryginalnie, zatem bez wątpienia przyciągają zainteresowanych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *