Na stópki naszej pociechy – najlepsze papcie dla dzieci!

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że dzieciakom czasem ciężko jest wiele rzeczy wyjaśnić. Dlatego też bardzo często dzieci biegają po mieszkaniu bez kapci. Bardzo możliwe, że jest im tak najwygodniej. Ale będąc rodzicami chcielibyśmy, by nasza pociecha miała na stópkach kapcie.

kapcie skórzane dla dzieci

Źródło: pixabay.com

Jeżeli chodzi o kapcie dla dziecka to należy je wybierać z właściwym nastawieniem. Jeśli dziecko jest faktycznie małe, to kapcie muszą być wkładane – tak żeby nie mogły spaść ze stópek, bo wtedy dziecko nawet nie zauważy, że je zgubiło – . Warto byłoby również, żeby kapcie przypominały o bajkowych postaciach. Mogłyby mieć wydrukowaną albo wyszytą jakąś postać z kreskówkilub ogólnie kształtem i kolorami przypominać postać z bajki. Dzieci wtedy z większą chęcią założą kapcie na stopy i nie będą po chwili ich chciały zdjąć. Poza tym, jeśli kapciuszki będą miłe w dotyku i nic nie będzie nogi dziecka w nich uwierało, to nie musimy się martwić tym, że dziecko nie zechce tego typu kapci, wręcz przeciwnie samo przypomni, że chce włożyć kapcie.

Dla naszych dzieci

Gdy kupujemy kapcie dla dziecka naprawdę najlepiej kupować je z naszym brzdącem. Będzie nam potem łatwiej przekonać dziecko, żeby włożyło kapcie na nóżki. To istotne, żeby dziecko po pierwsze wyszukało takie kapcie, które wizualnie mu przypadły do gustu i oczywiście takie, które będą odpowiednie na jego stopę – -> przejdź. Warto również nie zapominać, że jeżeli wybieramy kapcie dla dziecka do przedszkola to najsensowniej żeby były to wsuwane buciki. Nie ma najmniejszego sensu w kupowaniu jakichkolwiek wymyślnych misio-kapci, czy zwykłych wkładanych kapciuszków bez pięty, bo niestety nie okaże się to dobre w przedszkolu.

By przeglądnąć następny interesujący aktualny wpis (https://www.pomoceszkolne24.pl/MAPY-I-PLANSZE/1/263/) na wybrany temat, kliknij w widoczny link — tam znajdziesz dużo wiadomości.

Najsensowniej wybrać normalne, wsuwane kapcie, które mogą mieć przykładowo jakiś fajny kolor. Do domu można wybierać, co nam się tylko będzie podobało, ale w szkole najistotniejsze jest wygoda dziecka.

zabawne kapcie dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno uda nam się znaleźć pasujące kapcie, bo jest ich rzeczywiście mnóstwo. Wystarczy zapytać w sklepie obuwniczym o dział dla maluchów i o kapcie dla szkrabów, by po chwili znaleźć się pośród półek z niesamowicie dużym wyborem. Wiadomo, że nie trzeba wydawać na kapcie majątku, ale zawsze można dorzucić te kilka złotych, do kapci z antypoślizgową podeszwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *