Wanna i prysznic w jednym? – sprawdź na ten temat nieco więcej

Kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za długimi kąpielami. Szybki prysznic rano bądź wieczorem, a ponadto może być świetnym relaksem po ciężkim. Istnieją coraz lepsze rozwiązania, które sprawiają, iż można także pogodzić upodobania do kąpieli w wannie jak i pod prysznicem.

Kabina prysznicowa i wanna w jednym to dobre rozwiązanie, które może się sprawdzić, gdy mamy niewielką łazienkę, którą trudno jest wyposażyć. W nadmienionym przypadki można wykorzystać kabiny nawannowe. Doskonałe będą tu np. kabiny Deante, które możemy idealnie dopasować do wanny i wnętrza, w którym się znajdują. Można skorzystać z gotowych rozwiązań, które trzeba wyłącznie skomponować z naszą wanną, natomiast jeśli jej kształt bądź wymiary nie są standardowe, wspomniany rodzaj kabiny można zrobić na życzenie. Kabiny prysznicowe nawannowe, zwane również inaczej parawanami, dostępne są przesuwane, wahadłowe, harmonijkowe. Przesuwane można bez problemu dopasować praktycznie do każdej wanny, montuje się je przy użyciu prowadnic, do jakich przymocowane są część stała oraz przesuwana kabiny.

W parawanach wahadłowych, instalacji dokonuje się do ściany, ale ten rodzaj kabiny sprawdza się jedynie, kiedy posiadamy wannę o kształcie prostokąta. W wypadku prysznicowej kabiny, zbędne staje się zamontowanie prowadnic.

łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino

Montując w swojej łazience kabiny nawannowe, warto mieć na uwadze, by dokładnie je zainstalować. W innym wypadku może pod nie podchodzić woda a przez to nie będą właściwie spełniały swojego zadania.czytaj również lakier przemysłowy do mebli lakier przemysłowy do mebliDzięki możliwości posiadania wanny i prysznica, można pogodzić oczekiwania wszystkich członków rodziny. Kabiny nawannowe Deante, świetnie wpasują się nawet w niewielką przestrzeń, sprawiając, że nie musimy rezygnować z interesujących nas rozwiązań. Parawany nawannowe tworzone są z materiałów szklanych lub tworzywa plastikowego. We wstępnym projekcie łazienki, w której chcemy zastosować opisywane rozwiązanie, trzeba uwzględnić swobodne poruszanie się, otwieranie drzwi, pozostawienie przestrzeni na wejście do wanny w sposób swobodny i bezpieczny.

Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, parawany wykonywane są z odpowiednio przygotowywanych materiałów, jak na przykład hartowane szkło. Stworzone z tych materiałów kabiny wcale nie muszą być nudne. Mogą być przezroczyste, ale także zapewniające osłonę w postaci przydymianego lub matowego materiału. Dla tych, którzy chcą dopasować je do wnętrza swojej łazienki, istnieje opcja doboru kabiny w odpowiednim kolorze lub o ciekawym wzornictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *