Rzeszów jako pomysł na ciekawą weekendową wycieczkę. Mniej oczywiste miejsca warte zobaczenia

Chcemy zaplanować zbliżający się weekend, lecz niestety brak nam pomysłu gdzie się wybrać? Może choć raz warto skorzystać z mniej znanych kierunków, miast klasycznie jechać w miejsca tłumnie odwiedzanie. Możemy przykładowo pojechać do Rzeszowa, który ma sporo do zaoferowania i pozwiedzać to miasto w trochę mniej oczywisty sposób. Niekoniecznie szlakiem najbardziej oczywistych zabytków.

Najpierw warto zatroszczyć się o nocleg oraz znaleźć coś właściwego. Z pewnością nie będzie z tym trudności bo hotel sopot hotel dla dzieci Rzeszów jest w stanie zapewnić na najwyższym poziomie. Baza

pomnik w rzeszowie

Źródło: pixabay

noclegów jest naprawdę duża. Kiedy już mamy to za sobą, czas na najważniejsze to znaczy poznawanie uroków Rzeszowa. Warto zacząć nietypowo, to znaczy tym razem nie od budynków, lecz od pomników oraz rzeźb, a tych mamy w mieście faktycznie sporo. Dobrze jest obejrzeć dwa całkiem różne dzieła. Najpierw coś kontrowersyjnego oraz rozpoznawalnego, a konkretnie chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jest to ciekawy przeżytek właściwie nie tak dawnych czasów, na pewno wart zobaczenia na własne oczy oraz wyrobienia sobie własnego zdania na jego temat. Kolejny pomnik ma zgoła inny charakter, a konkretnie chodzi o ten przedstawiający czołowego, polskiego bluesmana Tadeusza Nalepę. To właśnie w tym mieście grupa muzyczna Breakout stawiała swoje pierwsze kroki.

Po długim tygodniu pracy przyda nam się trochę spokoju oraz pooglądać trochę natury. W Rzeszowie nie ma z tym problemu. Duża ilość zieleni sprawi, iż będzie gdzie odpocząć, choćby w największym tutejszym Parku Kultury i Wypoczynku z Olszynkami. Jest w nim estrada, gdzie czasami odbywają się ciekawe wydarzenia. Jeśli parki miejskie są dla nas za bardzo uporządkowanymi miejscami, trzeba koniecznie wybrać się do rezerwatu przyrodniczego Lisia Góra. Jest to obszar pod ochroną znajdujący się na sztucznie zbudowanym Zbiorniku Rzeszowskim. Jest tam sporo wysepek, jakie są siedliskiem dla mniej więcej 170 gatunków ptaków.

Na koniec, korzystając z okazji wyjazdu do większej miejscowości, panie na pewno zechcą pójść na małe zakupy. Okaże się to świetną okazją do kupienia jakiejś rzeczy, która będzie się kojarzyć z tym miłym pobytem w Rzeszowie. Panowie będą mogli spokojnie napić się kawy w restauracji hotel Rzeszów galeria natomiast zagwarantuje paniom dość dużą ilość sklepów, w których z pewnością znajdą coś wartego uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *