Fototapety ścienne oraz inne metody na piękne urządzenie domu.

Aranżacja mieszkania nie należy do spraw banalnych. Chcielibyśmy mieszkać nie tylko wygodnie, lecz i w ładnym, mądrze wyposażonym mieszkaniu. Często nie do końca wiemy, jaki rezultat chcemy uzyskać, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej oraz jakie są dla nas właściwe. Ale można temu zapobiec i zaaranżować wnętrze, które w 100% będzie odpowiadało naszym potrzebom.

dekoracje ścienne w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, musimy namyślić się, w jakim stylu pragniemy zaaranżować mieszkanie. Czy będzie to styl klasyczny, kolonialny, prowansalski, a może nowoczesny czy skandynawski? Zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć – czy na przykład miłego wnętrza utrzymanego w ciepłych barwach ziemi, brązach i beżach, czy może efekt mieszkania bardzo jasnego, otwartego i nietradycyjnego, utrzymanego na przykład w bieli? Opcji jest o wiele więcej i tylko od naszego smaku zależy, którą opcję wybierzemy. Jest to o tyle ważne, iż decydując się na konkretny styl, będziemy mogli poszukiwać właściwych przedmiotów i dodatków w owym stylu utrzymanym.I tak przykładowo wybierając styl nowoczesny, możemy „zaszaleć” z wyborem mebli i dodatków kolorowych. Niebanalne łączenia są jak najbardziej pożądane. Nic nie stoi na drodze, by zakupić np. dużą, czerwoną kanapę, wielokolorowy dywan bądź oryginalne fototapety ścienne takie jak przykładowo: . W szczególności wybór tych ostatnich jest na tyle okazały, że naprawdę niejeden odnajdzie pośród nich coś dla siebie. Możemy wybierać fototapety ścienne z krajobrazami, dużymi metropoliami świata, zwierzętami, postaciami z baśni (te ostatnie znakomicie sprawdzą się w pokojach dziecięcych) czy z wieloma innymi motywami. Istnieje nawet możliwość zrobienia fototapety z powierzonego zdjęcia, na przykład rodzinnego czy z wakacji.

fototatpeta z widokiem morza

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Styl klasyczny z kolei jest oparty na ciepłych, stonowanych odcieniach brązu i beżu. Dobrze sprawdzi się tutaj na przykład beżowa sofa bądź narożnik i brązowe meble.

Chcesz czytać dalej wciągającą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj sofy tapicerowane na nowej witrynie.

Wśród wielbicieli tego stylu sporym uznaniem i popularnością cieszą się antyki. Stare, lecz dobrze zachowane lub odnowione szafki, komody czy stoły nadadzą charakteru każdemu wnętrzu i z całą pewnością zwrócą uwagę odwiedzających nas gości. Aranżowane wnętrze dobrze jest dopełnić o ciekawe dodatki w postaci obrazów, lamp, ramek ze zdjęciami, porcelany itp. W sklepach z wyposażeniem i dodatkami do mieszkań jest sporo tego typu przedmiotów, które można wkomponować do każdego wnętrza i każdego stylu, trzeba tylko przejść się do sklepu stacjonarnego albo poszperać w sklepach internetowych. Współcześnie wybór mebli i dodatków do domu jest tak bogaty, że naprawdę każdy może odnaleźć pośród nich coś dla siebie i wykreować swoje wymarzone wnętrze. W internecie wyszukamy powalającą ilość inspiracji np: demural inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *