W jaki sposób wyposażyć niedużą umywalnię

Nieduża umywalnia może być funkcjonalna i efektowna. Starczy tylko dobrać właściwe meble oraz inne akcesoria łazienkowe. Przy ich wyborze musimy się kierować wielkością łazienki i liczbą posiadanych umywalni. Kiedy w mieszkaniu posiadamy wyłącznie jedną, musi ona mieć pełne wyposażenie: umywalkę, kabinę prysznicową bądź wannę oraz sedes. Jeśli są dwie, można rozdzielić ich role (dla przykładu w jednej zaprojektować WC).

łazienka

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybieramy umywalkę do toalety, która ma zapewnić wszelkie potrzeby sanitarne, zdecydujmy się na model o wielkości ok. 50 cm. Sprawi to, iż umywalka będzie nam służyła nie wyłącznie do umycia rąk, ale też do drobnych przepierek bądź mycia różnych rzeczy, bez narażenia podłogi na zachlapanie. W podobnych umywalniach wygodniejsza będzie też umywalka głębsza, a więc wyższa. Na rynku osiągalne są umywalki o wysokości nawet około 18 cm. Dobór modelu podwieszanego sprawi, że pod umywalką będzie jeszcze miejsce na ustawienie dodatkowych sprzętów, np. kosza na bieliznę. Dopasujmy także odpowiednie baterie umywalkowe .

W małej łazience nie trzeba wyrzekać się wanny. By optymalnie zagospodarować powierzchnię, wyselekcjonujmy model montowany przy ścianie. Może to być klasyczna prostokątna wanna o rozmiarach 120 x 70 cm albo 130 x 70 cm. Ponieważ tego rodzaju wanna może optycznie zmniejszać pomieszczenie, dobrze sprawdza się, gdy w łazience można ją umieścić we wnęce.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, jednak koniecznie sprawdź także inne szczegółowe informacje. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

W niedużej łazience można również zainstalować wannę symetryczną o szerokości 125 cm. Ścięte brzegi powodują, iż tego typu wanna ułatwia aranżację, prócz tego mamy gwarancję iż nie będziemy się obijać o jej ostre kanty.

Wygodną ablucję na niedużej powierzchni zagwarantuje również wanna asymetryczna, z jednym bokiem ściętym lub wymodelowanym na kształt fali. Jeżeli łazienka jest mała, nierzadko zamiast wanny decydujemy się na montaż kabiny natryskowej. Do wyboru mamy modele wykonane na planie ćwiartki pierścienia albo prostokąta. Kabiny o kształcie prostokątnym porządkują przestrzeń, natomiast mniej miejsca zajmie kabina o płynnej łukowej linii. Wyposażenie łazienek to też sedesy. Do wyboru są modele stojące i wiszące. W małej toalecie warto zamontować te drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *