Jak przerobić wolną przestrzeń pod schodami w mieszkaniu

Masz mały domek z poddaszem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek trudnej do aranżacji przestrzeni. Dobrze jest w niej wykonać szafę pod schodami. pierwszą taką pamiętam jeszcze z dzieciństwa – taka szafa była pod schodami w domu u moich dziadków.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Obecnie wiele firm wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do mieszkania fachowca, któremu powiemy, co mamy chować w szafie pod schodami. Ludzie część takiej szafy przeznaczają na spiżarkę, a pozostałą część na trzymanie ubrań – czytaj więcej.

Jest to zależne od naszych potrzeb i preferencji. Musimy się zastanowić z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Powinna dobrze komponować się z resztą domu.informacje budowa domów jednorodzinnych wrocław budowa domów jednorodzinnych wrocławNajciekawszą opcją będzie wykonanie jej w drewnie, choć oamiętajmy, jest to także rozwiązanie najdroższe. Markety z meblami i elementami z których można je wykonać prześcigają się w pomysłach na segregatory, które ułatwią nam zadbać o przestrzeń szafy – .

W ten sposób, możemy także tylko wykończyć ścianę systemem drzwi, a środek urządzić samodzielnie, wedle naszego pomysłu. Tym samym z pewnością zaoszczędzimy kilkaset złotych, które będziemy mogli wykorzystać na inne, bardziej potrzebne nam przedmioty.

W takiej szafie możemy trzymać ciuchy. Zaplanujmy w niej także kilka szuflad. Przechowyamy w nich pościel, czy ręczniki. U dołu proponuję zostawić przestrzeń na przechowywanie butów.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej lampydodomu.pl a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Najtrudniejsze do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można wykorzystać na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne drobne części garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *