Jak przerobić wolną przestrzeń pod schodami w mieszkaniu

Masz mały domek z poddaszem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek trudnej do aranżacji przestrzeni. Dobrze jest w niej wykonać szafę pod schodami. pierwszą taką pamiętam jeszcze z dzieciństwa – taka szafa była pod schodami w domu u moich dziadków.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Obecnie wiele firm wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do mieszkania fachowca, któremu powiemy, co mamy chować w szafie pod schodami. Ludzie część takiej szafy przeznaczają na spiżarkę, a pozostałą część na trzymanie ubrań – czytaj więcej.

Jest to zależne od naszych potrzeb i preferencji. Musimy się zastanowić z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Powinna dobrze komponować się z resztą domu.

Zaciekawiły Cię informacje budowa domów jednorodzinnych wrocław zaprezentowane w naszym poście? Niezwykle miło więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi wątkami. Czekamy na ocenę!

Najciekawszą opcją będzie wykonanie jej w drewnie, choć oamiętajmy, jest to także rozwiązanie najdroższe. Markety z meblami i elementami z których można je wykonać prześcigają się w pomysłach na segregatory, które ułatwią nam zadbać o przestrzeń szafy – .

W ten sposób, możemy także tylko wykończyć ścianę systemem drzwi, a środek urządzić samodzielnie, wedle naszego pomysłu. Tym samym z pewnością zaoszczędzimy kilkaset złotych, które będziemy mogli wykorzystać na inne, bardziej potrzebne nam przedmioty.

W takiej szafie możemy trzymać ciuchy. Zaplanujmy w niej także kilka szuflad. Przechowyamy w nich pościel, czy ręczniki. U dołu proponuję zostawić przestrzeń na przechowywanie butów.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej lampydodomu.pl a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Najtrudniejsze do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można wykorzystać na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne drobne części garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *