Samodzielna ekskursja w góry

Warto w pojedynkę chodzić w góry. Nie ma znaczenia czy jesteś damą, czy dżentelmenem, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. Jeśli czujesz, że na twojej drodze pragniesz samotności, zwyczajnie uczyń to i odważ się ruszyć w pojedynkę.

wejdź na stronę po dodatkowe informacje

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Łatwo powiedzieć, ale jak się do tego zabrać? Jak zacząć swoją samotna podróż, gdy dotąd podróżowało się jedynie z kimś? Oto porady, jakie mogą w tym dopomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, ale większość z nich możesz bez problemu stosować też podczas podróżowania po obcym kraju.

Nie bój się podróżować w pojedynkę, jeżeli czujesz, że to lubisz i tego chcesz, że leży to w twej naturze. Kiedy odkryjesz, że podróżowanie w obecności innych nie daje ci frajdy, a nawet męczy, po prostu spróbuj pójść własnym szlakiem. O ile nie masz żadnej praktyki w samotnych włóczęgach, zacznij od prostych jak też krótszych szlaków, pomału zwiększając trudności a także dystanse. Wprawa przychodzi z biegiem czasu i pokonanymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na nazbyt głęboką wodę. W najlepszym przypadku zniechęcisz się pierwszym fiaskiem i nigdy więcej nie spróbujesz. Który szlak jest dobry, by spróbować swej pierwszej, samotnej wędrówki? Zacznij od poznawania ciekawych miejsc w twojej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne marszruty. Wybierz się tam na weekendową wycieczkę z namiotem.

Jezioro w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Weź ze sobą lekki namiot jednoosobowy.

Skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością jest on dla Ciebie niezwykle interesujący. Tutaj również jest notka z www (https://www.eccoholiday.com/hotel-hiszpania-hotel-4r-salou-park-resort-i-035922.html), która zawiera równie ciekawe tematy.

Gdy zobaczysz, iż samotne wędrowanie to jest to, co uwielbiasz, wybierz się w niskie góry, przeciągając odległości i kilometry które pokonujesz. Włóż wodoodporne buty north face, włóż do plecaka przeciwdeszczową katanę.

Pozyskuj wiedzę o miejscu, przez które zmierzasz. Nim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj mapy oraz przewodniki, i porozmawiaj z tymi, którzy tam byli. Naucz się nawigowania z mapą i busolą. Dowiedz się, jakie potencjalne niebezpieczeństwa możesz spotkać na drodze. W kłopotliwych sytuacjach takowe przygotowanie procentuje. Nie bój się zgubienia, niemniej jednak bądź na nie przygotowany. Dobry podróżnik to nie ten, który się nie gubi ale taki, który dysponuje wystarczającym wyposażeniem, rezerwą paliwa oraz jedzenia, aby móc odnaleźć drogę bez pośpiechu, a w przypadku konieczności również rozbić namiot i przeczekać, aż mgła osiądzie, a deszcz minie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *