Jak ożywić wnętrze kreatywnie i interesująco? To może fototapeta? Sprawdza się w każdym pokoju

W ostatnim czasie fototapeta powróciła do łask w zakresie wystroju wnętrz. To forma „urozmaicenia” wnętrza. Posiadamy więc pokaźny wybór jej użycia we wszystkich pomieszczeniach. Różnego rodzaju pejzaże, zwierzęta, wzory, zdjęcia wielkich metropolii bez problemu znajdziemy w propozycjach fototapet. Od tych barwnych po biało-czarne. Jednym słowem wszystko, co chcemy. Na ścianie nawet możemy umieścić fototapetę ze swojego archiwum zdjęć (pod warunkiem, że zdjęcie jest zrobione w dobrej jakości).

fototapety

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta może właściwie odzwierciedlać , czy też styl właścicieli mieszkania. Wielkim plusem jest również unikalność fototapety – odważny motyw ożywi smutne, chłodne ściany. Jednocześnie korzystnie pamiętać, że to odpowiednie rozwiązanie na optyczne powiększenie albo zmniejszenie pomieszczenia. Papierowa fototapeta jest cienka i mało odporna na wilgoć. Ponadto powinniśmy z dużą dokładnością kłaść ją na ścianie i jednocześnie najbardziej korzystnie kleić ją „na zakładkę”, aby wynik był pozytywny.

Podobnie wymaga tego fototapeta foliowa. Obie trzeba aplikować na gładkich i czystych na przykład od kurzu ścianach, gdyż każda nierówność jest w stanie odkształcać się na fototapecie. Fototapeta lateksowa jest grubsza od papierowej, co sprawia, że ściana, na jakiej będzie nakładana nie musi być perfekcyjnie wygładzona. Bez problemu taki typ fototapety zakryje drobne niedoskonałości.

Trzeba pamiętać, iż na ścianie gładkiej razem z klejeniem „na styk” będzie wyglądała idealnie. A jaki rodzaj tapety zakupić do wilgotnych pomieszczeń, w stylu fototapety do kuchni? Zdecydowanie tapeta winylowa.

Pamiętaj, że zbliżone artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tutaj, a pokażą Ci się przydatne teksty (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/wykladziny-biurowe-wroclaw/) oraz wówczas dowiesz się więcej szczegółów na omawiany temat.

Jest ona jednocześnie odporna na wilgoć oraz tłuszcz. Bez problemu przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściana może “oddychać”. Ta fototapeta jest grubsza od wcześniej wymienionych modeli. Więcej propozycji:

Sypialnia, fototapeta w kwiaty

Autor: demur.pl
Źródło: demur.pl

Bez wątpienia zakryje nierówności ścian, a jednocześnie można wybrać jej strukturę : bardziej delikatną lub przypominającą w dotyku piasek. Jest dosyć bezproblemowa w położeniu na ścianę – tutaj tylko na ścianę umieszczamy klej, sama fototapeta zostaje sucha, w przeciwieństwie do papierowej albo lateksowej, które powinniśmy także posmarować klejem. Jak więc widzimy możliwości w tej dziedzinie są duże, więc mamy wybór. Jednakże do łazienki czy kuchni koniecznie należy wybrać fototapetę winylową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *