Wybrałeś telewizor z ekranem LED? Przekonaj się, jak właściwie się o niego zatroszczyć

Długo zastanawiałeś się nad wyborem właściwego telewizora, a w końcu zdecydowałeś się na sprzęt z ekranem LED? Musisz wiedzieć w związku z powyższym, w jaki sposób go czyścić, aby ładnie wyglądał oraz mógł cieszyć nas swoją funkcjonalnością.
Czyszczenia wymaga każdy ekran, bez względu na to, według jakiej technologii był zrobiony. W powietrzu cały czas unoszą się drobinki kurzu, jakie osiadają w praktycznie każdym miejscu. Przed kurzem nie można się ustrzec, niezależnie od tego, w jakim miejscu żyjemy.

ekran

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego należy z nim w efektywny sposób walczyć. Jednak kurz to nie jedyne zabrudzenie, które może pojawić się na naszym ekranie. Może to być także rozchlapane picie czy odciski palców, szczególnie najmłodszych dzieci, które lubią dotykać ekranu, z gorliwością pokazując coś swoim rodzicom bądź rodzeństwu. Czy wiesz, w jaki sposób rozprawić się z tymi zanieczyszczeniami, by równocześnie nie uszkodzić urządzenia?

Ekran LED wymaga specjalnego płynu, jaki służy do polerowania tego typu monitorów. Używając niniejszego środka należy pamiętać, aby nigdy bezpośrednio nie spryskiwać nim powierzchni. Jest to najprostsza droga prowadząca do nieestetycznie wyglądających i przeszkadzających w oglądaniu odbarwień, a nawet zniekształceń struktury . Niewskazane są także środki chemiczne, jakich być może używaliśmy do czyszczenia innych powierzchni, lecz tutaj się nie nadadzą.

Wymienionym przed chwilą środkiem należy spryskać miękką ściereczkę, którą później przecieramy ekran. W sklepach można dostać ściereczki służące do tego celu, jakie przydadzą się nam też w wyczyszczeniu ekranu komputera lub laptopa. Ręczniki papierowe bowiem są za twarde. Mogą zarysować ekran, powodując naszą frustrację. W końcu nikt nie chciałby zobaczyć rysy na niedawno zakupionym telewizorze, który niemało kosztował, zatem nikt nie będzie go wymieniać co kilka miesięcy.

Ekrany LED są dzisiaj bardzo popularne, np.

Dużo ludzi szuka ciekawych informacji na ten temat temat. Niezłym pomysłem będzie wejść na nasz serwis (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-99-OnePlus-7-Pro-vs-iPhone-Xs-Max-porownanie/104). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

kliknij i sprawdź. Jeżeli i ty zdecydowałeś się na telewizor z tym ekranem, teraz już orientujesz się, w jaki sposób o niego zadbać. Dobrze jest pilnować, by się nie zabrudził, wtedy będzie stanowić znakomitą ozdobę salonu albo sypialni. Ekran LED zapewnia przyjemne oglądanie, także w pełnym słońcu. Obraz jest zawsze wyrazisty i czytelny – przekonaj się sam, iż telewizor z takim ekranem warty jest zakupienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *