W jaki sposób najlepiej można się przygotować do górskiego wędrowania czyli wszystko o zakupie butów trekkingowych.

Wygodne, odporne na wilgoć buty to niezbędny element wyposażenia wszystkich piechurów. W sklepach ich wybór jest bardzo duży, a ceny rozpoczynają się od około stu złotych a będą kończyć nawet na blisko tysiącu. Wybierać jest więc w czym, ale aby wybrać dobrze należy się trochę zastanowić, czego dokładnie się potrzebuje. Nieodpowiednio dobrane buty do górskich wędrówek w najlepszym razie mogą być niewygodne, ale często spowodować mogą zwichnięcia czy złamania nogi.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu w pierwszej kolejności trzeba je dostosować do charakteru wędrówek, i tu można rozróżnić trzy podstawowe ich odmiany. Do niedługich wędrówek po niewymagającym terenie, a także jeśli na co dzień chce się mieć na nogach praktyczne obuwie, bardzo dobrze nadają się buty niskie. Są one dość lekkie, mają dobrą wentylację i utrzymują komfort termiczny, a niektóre modele wyposażone są w wodoodporne membrany. Jednak z powodu tego, że nie zakrywają one dobrze kostek, to nie zaleca się ich na bardziej wymagające trasy, na jakich będzie przykładowo więcej kamieni albo błota.

Kolejny rodzaj butów trekkingowych jest wykonany z bardzo podobnych materiałów, ale posiada już wysoką cholewkę. Dzięki temu, że znacznie lepiej chronią one stopy przed urazami, to da się w nich wyjść w trudniejszy teren, szczególnie że znacznie częściej niż lekkie buty wyposażono je w wodoodporne membrany.impuls.store/asortyment/tuniki/ tuniki jesienne koloryNajwyższą półkę stanowią buty ciężkie, zrobione z solidnych materiałów, masywne i mające grubą podeszwę. W butach tego typu nie będzie straszne żadne błoto, deszcz czy śnieg, w każdej sytuacji doskonale sobie poradzą – strona sklepu internetowego.

kliknij i zobacz

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna takie buty trekkingowe damskie nie będą kosztować stu złotych, a jednak trzeba za nie dać kilka razy więcej, ale nawet przy intensywnej eksploatacji z pewnością posłużą kilka lat chodzenia. Wybierając obuwie trekkingowe, nieważne z której grupy, za każdym razem należy je dobrze przymierzyć. Powinny być one dopasowane i wygodne, szczególnie nie mogą być za luźne, bo na górskich szlakach każdy szczegółów może spowodować nieprzyjemne otarcia czy odciski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *