Pokój dla dziecka – jak go urządzić?

Urządzania pokoju dziecięcego to wielkie wyzwanie. Najmłodsi posiadają ogromną fantazję i potrzebują wnętrza, które będzie wzmagało ich kreatywność. Kolorowe ściany, ciekawe lampki nocne, łóżka w kształcie zwierząt czy kreatywne miejsce do nauki to elementy, które warto uwzględnić podczas projektowania pokoju dziecinnego. Sytuacja jest utrudniona, gdy dwójka dzieci śpi w jednym pomieszczeniu. Każde dziecko ma diametralnie inne potrzeby, dlatego właściwe wykończenie pokoju dla dzieci to wielka sztuka.

Umeblowanie

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Na dzień dzisiejszy na rynku działa grupa firm specjalizujących się w projektowaniu mebli dla najmłodszych. Firmy takie mają w ofercie innowacyjne rozwiązania, które są korzystne dla fantazji najmłodszych i jednocześnie niestwarzające zagrożenia. Bezpieczeństwo, poza rozwojem wyobraźni jest kwestią znaczącą podczas planowania pokoju dla dzieci. Dzieci najczęściej są bardzo ruchliwe i wszędzie ich pełno. Dobrze przemyśleć odpowiednio wcześniej, żeby nie uległy wypadkowi podczas zabawy. Meble nie mogą być więc ostro zakończone. Wszystkie krawędzie i rogi powinny być więc zaokrąglone. Ponadto materiały wybrane do ich wykonania powinny być miękkie, tak, żeby dziecko nie znalazło się w niebezpieczeństwie. Kiedy więc pracownik firmy proponuje szafkę do pokoju dziecinnego z miękkiego tworzywa, nie chce on sprzedać tandetnego towaru. Korzystnym pomysłem będzie kupno skrzynki na drobne przedmioty dla malucha. Każde dziecko potrzebuje takiego miejsca, w którym będzie chowało różne przedmioty. Żeby zachęcić dziecko do robienia porządku, warto wybrać pudełko o niecodziennym kształcie – przykładowo pirackiej skrzyni ze skarbem.

Kiedy maluch się zmęczy

Łóżka dla dzieci to istna kopalnia kreatywności. Producenci walczą o zainteresowanie nabywców oferując coraz to bardziej innowacyjne formy. Można więc kupić łóżka o kształcie łodzi pirackiej, dinozaura czy pociągu. Świetnym rozwiązaniem może być zakup łóżka piętrowego. W sklepach są dostępne łóżka piętrowe zarówno dla jednego dziecka, jak i dwójki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. W wypadku takiego łóżka dla jednej osoby, do zagospodarowania pozostaje przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem. Zmieści się tam regał regały ze stali nierdzewnej na książki, stolik do nauki lub np. jakiś instrument muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *