Pokój dla dziecka – jak go urządzić?

Urządzania pokoju dziecięcego to wielkie wyzwanie. Najmłodsi posiadają ogromną fantazję i potrzebują wnętrza, które będzie wzmagało ich kreatywność. Kolorowe ściany, ciekawe lampki nocne, łóżka w kształcie zwierząt czy kreatywne miejsce do nauki to elementy, które warto uwzględnić podczas projektowania pokoju dziecinnego. Sytuacja jest utrudniona, gdy dwójka dzieci śpi w jednym pomieszczeniu. Każde dziecko ma diametralnie inne potrzeby, dlatego właściwe wykończenie pokoju dla dzieci to wielka sztuka.

Umeblowanie

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Na dzień dzisiejszy na rynku działa grupa firm specjalizujących się w projektowaniu mebli dla najmłodszych. Firmy takie mają w ofercie innowacyjne rozwiązania, które są korzystne dla fantazji najmłodszych i jednocześnie niestwarzające zagrożenia. Bezpieczeństwo, poza rozwojem wyobraźni jest kwestią znaczącą podczas planowania pokoju dla dzieci. Dzieci najczęściej są bardzo ruchliwe i wszędzie ich pełno. Dobrze przemyśleć odpowiednio wcześniej, żeby nie uległy wypadkowi podczas zabawy. Meble nie mogą być więc ostro zakończone. Wszystkie krawędzie i rogi powinny być więc zaokrąglone. Ponadto materiały wybrane do ich wykonania powinny być miękkie, tak, żeby dziecko nie znalazło się w niebezpieczeństwie. Kiedy więc pracownik firmy proponuje szafkę do pokoju dziecinnego z miękkiego tworzywa, nie chce on sprzedać tandetnego towaru. Korzystnym pomysłem będzie kupno skrzynki na drobne przedmioty dla malucha. Każde dziecko potrzebuje takiego miejsca, w którym będzie chowało różne przedmioty. Żeby zachęcić dziecko do robienia porządku, warto wybrać pudełko o niecodziennym kształcie – przykładowo pirackiej skrzyni ze skarbem.

Kiedy maluch się zmęczy

Łóżka dla dzieci to istna kopalnia kreatywności. Producenci walczą o zainteresowanie nabywców oferując coraz to bardziej innowacyjne formy. Można więc kupić łóżka o kształcie łodzi pirackiej, dinozaura czy pociągu. Świetnym rozwiązaniem może być zakup łóżka piętrowego. W sklepach są dostępne łóżka piętrowe zarówno dla jednego dziecka, jak i dwójki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. W wypadku takiego łóżka (pozostałe informację dostępne tutaj) dla jednej osoby, do zagospodarowania pozostaje przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem. Zmieści się tam regał (http://www.regallo.pl/) na książki, stolik do nauki lub np. jakiś instrument muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *