Szmaragd – jeden ze szczególnych sekretnych klejnotów, jakie wydobywamy.

Nazywany minerałem nadziei i zgody, uznawany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Ametyst wschodni można nazwać królem kamieni szlachetnych, o którym wiedza tajemna twierdzi, że jest w stanie leczyć i uszczęśliwiać ludzi. Tkwi w nim skryta tajemnica klejnotu mądrości, a okultyści nazywają szafir kryształową pieczęcią niebios. Leukoszafir jest klejnotem uczonych: daje czystość umysłu, wytrwałość oraz dobry nastrój.

pierścinki od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Po dziś dzień jest pożądanym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed niedolą i niewiernością. Może być również amuletem małżeńskiego szczęścia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza zgodę, serdeczność i trwałość. Szafir jest więc wszechstronnym lekarstwem przeciwko wszelakiej biedy człowieka. Dla ludzi, których zmagania dążą w kierunku rozbudowy sił ducha, szafir będzie nieocenionym przyjacielem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, możliwość wspanialej intuicji, altruizm, pokorę, wytrwałość w dążeniu do celu i wewnętrzny spokój.

polecana hurtownia jubilerska

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często znajduje się w przyrodzie, jest bardzo poszukiwany ze względu na swoją unikalność. Wabi swoim niespotykanym pięknem. Najcenniejsze są kamień szlachetny szafir o odcieniu chabra, kolory takie mają klejnoty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne znajduje się w Australii. Nieprzeciętne odmiany są bezbarwne i mogą mieć rozmaite kolory. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, biały – leukoszafirem, zabarwiony na niebiesko szafirem kaszmirskim a zielony szmaragdem wschodnim. Obecność tego klejnotu przy człowieku, niweczy niedobre wpływy ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego układu planet. Ten przepiękny klejnot – kamienie ozdobne od jubilera – w kolorze jasno i ciemno błękitnym, pisarze porównywali do toni morskich i do toni ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Wspaniale komponuje się z tymi ostatnimi, podkreślając delikatną urodę. Nic więc dziwnego, że ametysty (sprawdź nas) są chętnie używane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Kamień ten przyniesie szczęście i powodzenie życiowe osobom urodzonym pod znakiem zodiaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir kaszmirski na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest cudowny. Niewątpliwie szafir to drogocenny, najbardziej pożądany i najładniejszy klejnot kolorowy. Obecnie klienci wymagają od od sprzedających jubilerskie produkty, fachowej wiedzy na temat oferowanego artykułu. Zatem aby utrzymać się w handlu i wzbudzać wiarygodność nabywców biżuterii, wszelka składnica jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego musi posiadać podstawową wiedzę na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *