Nowoczesne telefony

Rozpoczęło się niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” noszonych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamten okres, stroje, a wygląd ich miał wskazywać na wyższy status. Kilka lat później było jeszcze lepiej, garnitury były bardziej markowe, bardziej uszyte na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i nie tak duże jak pierwsze modele. Jeśli bowiem na początku, gdy „komórki” się pojawiły i warto było się z nimi pokazać, to następnie nikt już na to nie zwracał uwagi. Liczył się za to jak najmniejszy wygląd.

Stare telefony kontra nowoczesne smartfony

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Oj, długą drogę przeszliśmy, od kiedy zachwycaliśmy się wielkimi, przenośnymi i brzydkimi ”komórkami”, aż do dzisiaj, gdy w cenie są urządzenia, jakie posiadają wszystkie funkcje. Popatrzmy przykładowo na parametry sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Powinniśmy jednakże przyznać, że te dwa przykłady to przeważnie norma, bo coraz większa ilość smartfonów jest wyposażonych w tego typu ulepszenia. Aktualnie pojawiają się nowe rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można powiedzieć, iż aplikacje w dzisiejszych czasach są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w epoce analogowej.

Jakby przyrównać stary telefon i telefon najnowocześniejszej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najlepszym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, ponieważ technologia jest coraz bardziej nowoczesna, tak więc i najnowsze modele mogą pochwalić się niezwykłymi funkcjami, jak np. statystyki sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Musimy przyznać, iż najbardziej znacznym krokiem do przodu, jeśli mówimy o nowoczesnych smartfonach, nie jest nowatorski model, pięknie wykończony, leciutki, najistotniejsze są coraz to lepsze aplikacje. Omawiałem już tę kwestię wcześniej, lecz warto o tym mówić na każdym kroku, bo rynek jest coraz bardziej spragniony nowych aplikacji. Wydaje się, że pod tym względem nie istnieje coś takiego jak przesyt, rynek może przygarnąć jeszcze sporo inicjatyw, które będą rozwijać tą gałąź gospodarki.

Wiadomo, czas pokaże, w którą stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wierzyć, iż technologia nie zastąpi człowieka i że już na zawsze człowiek bardziej ważny od przycisków i powiadomień. W końcu technologia (przekonaj się co oferuje RFID Solutions Sp z oo) ma nam służyć, a nie nas zastąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *